Fotbalová Viktoria Žižkov se už chystá na baráž o postup

Přidat na Seznam.cz

Fotbalová Viktoria Žižkov už splnila první cíl pro právě vrcholící sezonu. S velkým předstihem si na domácím stadionu (na snímku) zajistila prvenství ve skupině B České fotbalové ligy a může se chystat na baráž s vítězem skupiny A. Lepší z této dvojice si zajistí postup do druhé ligy, kam se chtějí Žižkovští po roce samozřejmě zase vrátit.

Z dlouhodobého hlediska potřebujeme udělat rozhodující krok, který bude nejdůležitější. Baráž určí celkové vyznění sezony. Asi od třetího nebo čtvrtého jarního kola víme, že se do baráže dostaneme. Snažíme se přesto motivovat hráče vyhrát každý zápas,“ říká pro SportDeník.cz šéftrenér žižkovského klubu Václav Kotal.

V roli trenéra vystupuje na jaře Michal Horňák, takže v klubu se sešlo zkušené duo, které ještě v nedávné minulosti pracovalo ve Spartě.

S Michalem se samozřejmě známe z dřívějška. Naše spolupráce funguje a nevidím v tom problém,“ tvrdí Kotal, který zastoupil Horňáka při koučování týmu v době, kdy měl Horňák povinnosti u reprezentační jedenadvacítky.

Michal Horňák si cení dosavadní herní kvality týmu.

V klubu zůstaly dobré podmínky z loňské sezony, což je velké plus. Právě profesionální prostředí ve třetí lize, to je faktor, který by měl být znát. Hráči zatím obstáli. Zkoušíme obměňovat sestavu, aby si uchovali správný přístup i kluci, kteří třeba předtím nedostávali tolik příležitostí,“ uvažoval Horňák.

Soupeře pro baráž o postup na Žižkově ještě neznají.

Nejtěžší je udržet koncentraci hráčů až na konec sezony. Postupový klíč vypadá hodně složitým způsobem. Vždyť z dvaatřiceti účastníků ve dvou skupinách třetí ligy postoupí jen jedno mužstvo. Sledujeme vývoj i ve druhé skupině, kde jsou nahoře Domažlice, Bohemians Praha B a může do toho promluvit ještě někdo další,“ uzavírá Horňák.

zdroj: autorský článek