Fotbalová liga: Hradec Králové získal Dancáka a čeká na Čiháka z Plzně

Přidat na Seznam.cz

Fotbalisté FC Hradec Králové se po úspěšné premiéře v domácím prostředí proti Českým Budějovicím představí ve čtvrtém ligovém kole na půdě Baníku Ostrava. V kádru východočeského týmu nastala před pár dny novinka, když do klubu přišel na roční hostování slovenský záložník Samuel Dancák z Mladé Boleslavi. A není vyloučeno, že v blízké době se na soupisce objeví i další nové, či spíše staronové jméno.

Ilustrační snímek je z nového fotbalového stadionu v Hradci Králové (srpen 2023).

Se současným složením mužstva jsme spokojeni, ale hráči to musí ukázat na hřišti,“ uvedl sportovní ředitel Jiří Sabou pro SportDeník.cz.

Předpokládáme, že se vrátí stoper Filip Čihák. Viktoria Plzeň si ho v létě stáhla do přípravy. Ale dva měsíce marodí a po vyléčení by měl být zpátky uvolněn do Hradce Králové. Určitě s ním počítáme,“ podotkl Sabou.

V Hradci Králové pracují se třemi brankáři, i když Reichl odešel do Bohemians Praha 1905 a hned měl možnost zasáhnout do předkola Evropské Konferenční ligy proti norskému soupeři.

K dispozici máme Pavola Bajzu, Patrika Vízka a nově přišel Adam Zadražil,“ vyjmenoval sportovní ředitel brankářskou trojici pro ligu.

K hradeckému týmu se váže v současnosti i jedna zajímavost. Nový trenér Jozef Weber a jeho nynější asistent Stanislav Hejkal se v minulosti potkávali v nejvyšší soutěži jako soupeři. A to i při jednom kuriozním zápase Teplice-Mladá Boleslav 0:8 v tehdejší skupině o umístění. Hejkal byl hlavním trenérem Teplic a Weber vedl Mladou Boleslav.

Každý trenér má různá období. O tom zmíněném duelu vím a myslím, že se o něm naši trenéři i bavili,“ usmál se Sabou.

Zdroj: autorský článek