Fotbalisté Pardubic už nejsou v lize poslední. Na jaře zatím získali skvělých osm bodů

Přidat na Seznam.cz

Zásadní novinku pro fotbalové Pardubice přineslo 21. kolo nejvyšší ligové soutěže. Východočeský celek opustil poslední místo tabulky a posunul se o příčku výš, když na dno spadl celek Zlína. Právě pořadí v nejspodnějších patrech je důležité pro konečný rezultát sezony.

Nejhorší celek totiž přímo sestoupí do druhé ligy, kdežto týmy na patnáctém a čtrnáctém místě prvoligové tabulky bude podle rozpisu čekat baráž o účast v příštím ročníku první ligy s druhým a třetím mužstvem druhé ligy.

Pardubičtí přezimovali jen s deseti body, které nasbírali za šestnáct kol. Na jaře nastřádali za pět odehraných kol už osm bodů. Remizovali v Liberci, prohráli v premiéře na domácím stadionu (na snímku) s pražskou Slavií, vyhráli v Mladé Boleslavi a doma nad Zlínem a remizovali v Olomouci 2:2.

Před zápasem na Hané bychom bod brali, ale jelikož jsme v Olomouci dostali vyrovnávací gól z penalty v nějaké šesté minutě nastavení druhého poločasu, tak to hodně zamrzí, byli jsme kousíček od vítězství,“ konstatoval v těchto intencích pardubický trenér Radoslav Kováč na tiskovce v Olomouci.

Zápas mohl mít pro něj pikantní příchuť, protože v olomouckých barvách kdysi startoval svoji vrcholovou hráčskou kariéru, během níž hrál následně za pražskou Spartu, prošel zahraničními angažmá v Rusku, Anglii a Švýcarsku a po návratu do Česka nastupoval za Slovan Liberec a znovu pražskou Spartu. V ní začal i s trenérskou činností v roli člena realizačního týmu u áčka. Jako hlavní kouč pak vedl Opavu v první lize, FC Táborsko ve druhé lize a v průběhu uplynulého podzimu přišel do Pardubic.

V zimě se pardubickému klubu povedl vynikající tah při získání obrovské posily do branky. Rumunský gólman Florin Nita se po příchodu na hostování z pražské Sparty stal okamžitě oporou Východočechů.

Myslím, že se mu tady líbí. Řekl bych, že je v Pardubicích šťastný a spokojený. Výrazně se podílel na dvou vítězstvích, odvedl maximum i v dalších třech zápasech,“ liboval si Kováč.

Ambiciozní trenér bude ale v příštím kole na lavičce Pardubic v utkání s Baníkem Ostrava chybět, protože Kováč dostal v Olomouci červenou kartu.

V této souvislosti je zajímavá informace, že pardubický realizační tým doplní kouč béčka Pavel Němeček, který u áčka působil krátkou dobu už během podzimu v roli zastupujícího trenéra po odvolání tehdejších lodivodů Jiřího Krejčího a Jaroslava Novotného.