Fotbalisté MFK Karviná zlomili v Teplicích dvě negativní série. První jarní bod a dokonce dva vstřelené góly

Přidat na Seznam.cz

Hned dvě negativní série zlomili fotbalisté MFK Karviná na půdě Teplic v rámci 22. kola nejvyšší ligové soutěže. Poprvé na jaře bodovali po remíze 2:2 a navíc vstřelili první góly v novém kalendářním roce.

Snímek je ze zápasu Teplice-Karviná (2:2), hraného 24. února 2024.

Období mezi 10. a 18. únorem bylo pro Karvinou tristní. Tři porážky na domácím stadionu při souhrnném skóre 0:9 – se Spartou 0:3, s Pardubicemi 0:3 a se Slavií 0:3. A právě za této situace přijížděla karvinská výprava na sever Čech.

Podle vývoje zápasu to mohlo dopadnout jakkoli. Karvinští nejprve vedli, poté prohrávali 1:2 a nakonec vyrovnali.

Jsme spokojeni s bodem. Přece jen jsme po předchozí neúspěšně šňůře potřebovali zabrat. Takže musím ocenit hráče za zodpovědnost, organizaci hry a nasazení. Bylo to dramatické utkání až do poslední chvíle,“ konstatoval karvinský trenér Juraj Jarábek na tiskovce po zápase a jeho vyjádření přinesl i klubový web www.mfkarvina.cz.

Kouč si po závěrečném hvizdu určitě oddechl, protože rozhodčí neuznali domácím třetí gól, který by byl asi rozhodující.

Karviná byla prvním týmem, který vstřelil Teplicím na jejich půdě dvě branky. To se v sezoně nepodařilo ani největším favoritům z čelních příček tabulky.

Tak to je pro nás fajn, že jsme v tomto ohledu předčili i Spartu se Slavií,“ glosoval to Juraj Jarábek.

Karvinský kouč sportovně uznal i výkon soupeře. Teplice totiž předtím na jaře zdolaly doma Zlín i Sigmu Olomouc.

Pod trenérem Frťalou šly Teplice už loni výkonnostně nahoru. Hrají fyzicky náročný a agresivní fotbal. Vzhledem k tomu ještě jednou musím říci, že zápas na jejich hřišti pro nás dopadl pozitivním způsobem,“ podotkl Jarábek.

Zdroj: mfkarvina.cz, autorský článek