Fotbalisté Hradce Králové se chtějí dostat ze spodní skupiny

Přidat na Seznam.cz

Z dvanáctého místa tabulky jdou fotbalisté FC Hradec Králové po reprezentační přestávce do dalšího průběhu první ligy. V nejbližším kole hostí MFK Karviná a bodovým ziskem se chtějí více vzdálit od pozic, které by znamenaly jen boj o záchranu.

Ilustrační snímek je z fotbalového stadionu v Hradci Králové.

Nad tím, jaký je tedy cíl pro zbytek sezony, se nemusí v Hradci Králové dlouho zamýšlet.

Samozřejmě se chceme dostat ze spodní skupiny výš. Záleží na každém zápase. Jsou často vyrovnané a je to o jednom nebo dvou gólech,“ uvažoval pro SportDeník.cz hradecký Adrian Rolko, jeden z asistentů nového hlavního trenéra Davida Horejše.

V Hradci Králové se v poslední době hodně měnili trenéři, což si vynutily různé okolnosti.

Je pravda, že pro nás se vytvořila možná trochu složitější situace. Loňskou sezonu dokončoval jako hlavní kouč Stanislav Hejkal. Pak přišel Jozef Weber a v průběhu podzimu byl odvolán. Vzal to zkušený Václav Kotal a nedávno odstoupil ze zdravotních důvodů. Takže je tady David Horejš,“ vypočítal Adrian Rolko trenérsé přesuny a změny.

Na svém postu asistenta zůstává s cílem odvádět maximum pro realizační tým i mužstvo.

Každý trenér má něco do sebe. A jako asistent se snažím dělat jemu i hráčům servis. Ale není to jen o jednom člověku. Je nás tu mužstva více lidí, další asistenti Stanislav Hejkal a nově i Lukáš Vácha, dále trenér brankářů Tomáš Poštulka,“ vypočítává Adrian Rolko složení trenérského štábu u áčka.

S novým trenérem Davidem Horejšem se známe už z dřívějška. Hrávali jsme proti sobě, když působil v Českých Budějovicích. A jako trenér vedl Jihočechy a pak i Jablonec i proti Hradci Králové,“ podotkl Adrian Rolko.

Pokud jde o Rolkovo působení v klubu, je navíc i hlavním trenérem béčka v ČFL. „Dá se to skloubit. S béčkem jsme začínali jarní sezonu až v březnu, takže předtím v únoru nic nekolidovalo se zápasy áčka. Propojení obou týmů je takové, že za béčko mohou nastupovat méně vytížení hráči z prvoligového kádru a mladíci s ambicemi dostat se do áčka,“ dodal Adrian Rolko.

Zdroj: autorský článek