Formule 1 letos nabídne rekordní počet závodů

Přidat na Seznam.cz

Mistrovství světa závodů Formule 1 bude mít letos rekordních 23 zastávek. Vedení aktualizovalo svůj kalendář a zároveň oznámilo, že zrušenou Velkou cenu Číny nahrazovat nebude.

Šanghajská Grand Prix byla vyjmuta z kalendáře závodů počtvrté za sebou. Hlavním důvodem je opatření čínské vlády proti šíření koronaviru. Zástupci Formule 1 o tomto rozhodnutí informovali začátkem prosince.

V Šanghaji se měl jet celkově čtvrtý díl mistrovství světa 16. dubna. Vedení šampionátu dlouho uvažovalo o přeložení závodu na jiné místo. Nejvíce se diskutovalo o portugalském Portimau, kde se uskutečnily náhradní podniky v letech 2020 a 2021. Z této myšlenky nakonec pořadatelé ustoupili.

V letošním roce tedy šampionát nejrychlejších vozů nabídne o jeden závod více než v roce předešlém. V plánu bylo celkově 23 závodů. Vzhledem k ruské invazi na Ukrajinu byl ovšem závod v Soči zrušen.

Mistrovský titul bude obhajovat Nizozemec Max Verstappen, který zároveň bude bojovat o třetí titul v řadě. Šampionát Formule 1 odstartuje 5. března v Bahrajnu a ukončí ho podnik v Abú Zabí, kde se motory monopostů rozburácí 26. listopadu.

Zdroj: Formula1.com, redakce