Finišuje velký boj o první čtyřku. „My se ale dopředu moc nedíváme, jdeme od zápasu k zápasu“ říká útočník Komety Lukáš Cingel

Přidat na Seznam.cz

Do konce základní části hokejové extraligy zbývají poslední tři kola. Už je na 99% jisté, že do play-off vstoupí z prvního místa Pardubice. Stejná procentní pravděpodobnost se týká i druhé Sparty a třetího Třince. Ale za těmito lídry to začíná být zajímavé.

Po 49. kole je na čtvrtém místě Kometa Brno. „My se ale dopředu moc nedíváme, jdeme od zápasu k zápasu. Teď si musíme oddechnout a připravit se na další utkání. Do play off chceme jít s naším hokejem. Bylo by super, kdybychom potvrdili v dalším zápase, že bude fungovat,“ snaží se nevnímat postavení v tabulce brněnský útočník Lukáš Cingel.

Kometa má náskok na pátý Litvínov tři body, na šesté České Budějovice čtyři body a sedmý Liberec pět bodů. Litvínov přišel o kontakt s Kometou po nedělní domácí porážce se Spartou 3:8. A Liberec prohrál dokonce dva zápasy za sebou. „Všichni jsme věděli, že čtyřka není daleko, a že je výhoda se do ní dostat. Nevím, jestli se do ní teď s takový výkony dostaneme,“ řekl po utkání s Vítkovicemi (3:4 pp) reprezentační útočník Jakub Rychlovský.

Kdo skončí čtvrtý, má jistotu čtvrtfinále a k tomu ještě začne tuto vyřazovací část doma. V paměti to mají i hráči Českých Budějovic, kteří si v neděli přivezli z Karlových Var výhru 3:0. „Po neúspěšném období, kdy jsme nesbírali body, pro nás bylo důležité vyhrát a spravit si sebevědomí. To se nám podařilo a jsme rádi za vítězství. Statisticky byly úspěšné naše speciální týmy a podržel nás Honza Strmeň v brance, který vyřešil několik složitých situací a vychytal nulu,“ podotkl trenér Jiří Hanzlík.

Ještě před týdnem mohli na čtvrtou příčku pomýšlet i hokejisté Mountfieldu Hradec Králové. Jenže dvě porážky v řadě je ze hry o přímé čtvrtfinále definitivně vyřadily. Naposledy Východočeši neuspěli doma s Olomoucí (2:4). „Olomouc je dobrý soupeř, hraje nepříjemný hokej, hodně se tlačí do brány. Prezentuje se jiným stylem hry než většina týmu, střetnutí s nimi nejsou snadná, podotkl lotyšský reprezentační obránce Ralfs Freibergs.

Zdroj: mountfieldhk.cz, hcbilitygry.cz, hc-kometa.cz