Finále italského poháru už má známé obsazení

Přidat na Seznam.cz

Letošní Coppa Italia míří k cílové rovince. Úterní a středeční odvety již odkryly názvy klubů, které se o prestižní trofej utkají. Kdo nahradí posledního vítěze Inter Milán na italském pohárovém trůnu?

Jedno je jasné, nebude to nikdy jiný, než Juventus Turín nebo Atalanta Bergamo. Juventus se v semifinále utkal s Laziem a z domácího hřiště si do hlavního města přivezl nadějný výsledek 2:0. V Římě se mu však postupový stav dařil držet pouhých 48. minut, během nich totiž dvakrát zaúřadoval po přihrávkách Luise Alberta domácí Castellanos, a rázem bylo srovnáno.

Rozuzlení nakonec přinesla 83. minuta. Hostující Weah našel Arkadiusze Milika, jenž uklidil míč do prázdné branky. Lazio si tak finále na domácím Stadio Olimpico nezahraje, naopak Juventus bude usilovat již o patnáctý triumf v této soutěži.

Fiorentině odveta nevyšla

Ve druhém semifinále měla po prvním domácím utkání výsledkově navrch Fiorentina, která si díky krásnému gólu Mandragory přivezla do Bergama nejhubenější možné vedení. Fialkám se však v odvetě nedařilo již od samého úvodu, a v 7. minutě byla jejich výhoda jednoho zásahu smazána, když se trefil Koopmeiners. O sedm minut později mohl být ještě hůřa, Scamaccova trefa ale nebyla uznána pro předchozí faul. Do poločasu se tedy stav neměnil a v celkovém zúčtování to bylo 1:1.

Jenže po změně stran přišla pro toskánský celek velká komplikace. Za faul na unikajícího Scammacu uviděl červenou kartu Milenkovič, a Fiorentina tak musela dohrávat v početní nevýhodě. Paradoxně to však byla ona, kdo udeřil. Centr Biraghiho proměnil v potenciální postupovou branku Martinez Quarta.

Hosté se už v úplném závěru odhodlali ke hře vabank, a přece jen ještě jednou kapitulovali. Hrdina posledních okamžiků Lookman našel Maria Pašaliče, který dal definitivní razítko domácích na postup.

zdroj autorský článek