Filip Chytil chytil skvělou formu. Bodoval pošesté za sebou

Přidat na Seznam.cz

Filip Chytil už hraje několik let kanadsko-americkou hokejovou ligu, ale nikdy nebyl ve středu zájmu. Což je vůči němu lehce nespravedlivé, protože se natrvalo zabydlel v sestavě newyorských Rangers. Možná se to ale po této sezoně změní, protože svými statistikami se dere do popředí. V noci se mu povedlo pošesté za sebou bodovat, asistencí proti Seattlu přispěl „Jezdcům“ k vítězství 6:3.

V předešlých pěti zápasech se mu dokonce povedlo vždy skórovat. Tuto skvělou sérii sice nyní porušil, ale i tak může být rodák z Kroměříže spokojený se svou formou. V posledních 14 zápasech vsítil jedenáct branek a na dalších pět přihrál. Dohromady v této sezoně během 44 zápasů získal 33 bodů (19+14). Už dávno je tak jisté, že bude mít nejlepší sezonu v kariéře, protože dosud se mu povedlo získat maximálně 23 bodů. Na jeho zlepšených statistikách má velký podíl důvěra trenéra, který ho často dává i do druhé formace či na přesilovky. „Hrozně rád dávám góly, je to úžasný pocit,“ podotkl Chytil. „Ale cítím se také skvěle, protože vyhráváme a pomáhám týmu k bodům. To je nejdůležitější a to mám ze všeho nejraději,“ doplnil 23letý útočník.

Mezi českými hokejisty je Chytil v tuto chvíli za Davidem Pastrňákem (38) a Martinem Nečasem (21) třetí nejlepší střelec. V kanadském bodování je před ním ještě Tomáš Hertl, David Krejčí, Dominik Kubalík a Pavel Zacha. Chytil je holt především střelec, čehož ale jeho Rangers využívají natolik, že by jim neměla uniknout účast v play-off.

Zdroj: redakce, nypost.com