Fila se po dlouhé době vrátil na trávník a pomohl Teplicím k dalšímu vítězství

Přidat na Seznam.cz

Ve dvaceti letech prožívá nadějný fotbalový útočník Daniel Fila už svoje čtvrté prvoligové angažmá. Momentálně nastupuje za FK Teplice a severočeskému mužstvu v minulém kole pomohl gólem k vítězství na půdě Českých Budějovic 3:0.

Daniel Fila na sebe poprvé upozornil už jako osmnáctiletý ve Zbrojovce Brno. Jeho velký potenciál v útočné fázi hry zaujal vícero klubů a nakonec přestoupil do FK Mladá Boleslav.

Postupně si jej vyhlédla i pražská Slavia, v níž ale panuje na ofenzivních postech ohromná konkurence. Fila proto v září 2022 dostal souhlas k hostování a zamířil do Teplic. V týmu si od něj slibovali zvýšení úderné síly, jenž talentovaný fotbalista měl smůlu na zranění. Dohromady strávil na marodce přes tři měsíce, což znamenalo dlouhou nucenou pauzu. Po doléčení se rozehrával v teplickém béčku v ČFL a skóroval v duelu s vedoucím týmem tabulky Viktorií Žižkov.

Bylo jen otázkou času, kdy se znovu zařadí do sestavy v prvoligovém utkání. A dosud nejvýraznější zápas v teplických barvách absolvoval právě v Českých Budějovicích.

Jsem rád za vstřelený gól, ale hlavně za to, že jsme v posledních dvou zápasech neinkasovali,“ podotkl Fila na tiskovce po utkání v Budějovicích.

Čekání na návrat na trávník bylo dlouhé, takže doufám, že už mám to nejhorší za sebou. Pokud jde o výsledky, konečně jsme nasbírali body, které potřebujeme, Zatím to funguje,“ dodal ambiciozní útočník.

I přes své mládí a zmíněné zdravotní problémy stihl Fila odehrát už 64 zápasů v nejvyšší soutěži. A poznal při práci renomované trenéry. Miloslav Machálek a Richard Dostálek ho vedli v Brně, Karel Jarolím v Mladé Boleslavi, Jindřich Trpišovský ve Slavii a Jiří Jarošík a po něm od letošního dubna Zdenko Frťala v Teplicích.

Zdroj: autorský článek