Fernandezová zničila naděje českých tenistek na vítězství v Billie Jean King Cupu

Přidat na Seznam.cz

Když se čeští tenisoví fanoušci dozvěděli, že se finálového turnaje Billie Jean King Cup nezúčastní největší hvězdy Swiateková z Polska či Gauffová a Pegualová z USA, cítili velkou šanci, že by naše děvčata mohla mít usnadněnou cestu k titulu. Všechny zmiňované hráčky tušily, že by byly unavené po Turnaji mistryň (Američanky bojovaly o titul i ve čtyřhře), a proto daly reprezentaci košem. Do Španělska nepřicestovala se švýcarskou výpravou ani Bencicová, protože jí čekají mateřské povinnosti. A druhá hráčka světa Sabalenková či čtvrtá v pořadí Rybakinová neměly na finále nárok, protože Bělorusko a Rusko byly po začátku válečného konfliktu na Ukrajině vyloučeny ze soutěží družstev.

Tohle všechno hrálo českým tenistkám do karet navzdory tomu, že se nakonec nemohla finálového klání ze zdravotních důvodů zúčastnit Karolína Muchová. Už první duel ve skupině naznačoval, že trenér Petr Pála má kam sáhnout, když chtěl nechat odpočinout hvězdy z Turnaje mistryň (Markétu Vondroušovou, Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou). „Náhradnice“ Linda Nosková a Marie Bouzková se v duelu se Švýcarskem zhostily svých rolí na výbornou a duo Krejčíková – Siniaková jen vyšperkovalo ve čtyřhře celkové vítězství 3:0.

První zádrhel přišel ve druhém utkání skupiny, když Siniaková prohrála s Collinsovou z USA. Avšak Vondroušová si lehce poradila s Keninovou. Rozhodující bod získala opět dvojice Krejčíková – Siniaková. „Bude to další těžký den a my chceme udělat všechno pro to, abychom byli ve finále a znovu si zahráli o titul mistra světa,“ řekl Pála k duelu s Kanadou. „Motivaci máme a holkám nemusím nic říkat. Musíme jen udělat správná rozhodnutí, která nám dají největší šanci porazit Kanadu.“

Semifinále však bylo pro Česko konečnou. Český trenér potřetí poslal do role dvojky jinou hráčku a Krejčíková si poradila s nezkušenou Marinou Stakušičovou. Ostrůvek českých fandů ve španělské hale (přesněji řečeno v obrovském stanu) už si pomalu chystal šampaňské, protože doufal, že Vondroušová duel s Leylah Fernandezovou zvládne. Jenže Kanaďanka přijela na jih Evropy ve skvělé formě. Naši hráčku porazila 6:3, 2:6, 6:2 a poté spolu s Gabrielou Dabrowskou získala rozhodující bod proti našemu hvězdnému páru 7:5, 7:6.

Ve finále se Kanada střetne s Itálií, která si poradila se Slovinskem. „Je to finále, takže tam necháme všechno. A pokud nám fanoušci budou držet palce a budou při nás stát i hvězdy, můžeme zvednout vítěznou trofej. My do toho dáme stejného týmového ducha, pracovní morálku a bojovnost jako proti Česku,“ uvedla hvězda včerejšího večera Fernandezová.

Zdroj: redakce, wtatennis.com, billiejeankingcup.com