Fantazie! Česko má juniorského mistra světa v MMA

Přidat na Seznam.cz

Když se řekne české MMA, tak si sportovní fanoušci vybaví především dvě jména – Jiří Procházka a Karlos Vémola. Teď pomiňme, kdo z nich dělá lepší jméno tomuto novodobému fenoménu v bojových sportech. Vedle nich jsou ještě známí Patrik Kincl, David Kozma, Petr Kníže či třeba David Dvořák. Brzy se k jejich věhlasu může ale přidat i Tagir Machmudov, který na juniorském MS v Bělehradu získal zlatou medaili!

Pro české MMA je to premiéra na nejvyšším stupínku juniorského MS. Jednoduché to však 19letý bojovník neměl, protože do finále proti Švédovi Rafaelu Kveldstadtovi nastupoval se zraněným kolenem, které si poranil v semifinálovém souboji s Muhammadem Mallem. Dvacetiletý Jihoafričan chytil Čechovi páku na koleno, které lehce křuplo. Machmudova to však ve finále nezastavilo a zvítězil 2:1 na body, když v prvním kole měl větší převahu Čech, v druhém Švéd a třetí dějství působilo spíše nerozhodně. Rozhodčí se nakonec přiklonili pro českého reprezentanta, který je však rodákem z Dagestánu.

Pro studenta Obchodní akademie je to druhý velký úspěch na mezinárodním poli, vloni se totiž stal mistrem Evropy. Jeho dnešní zlato z MS však není jedinou medailí z probíhajícího juniorského světového šampionátu. Stříbro si odváží Kateřina Lisová. „Dvě medaile jsou super výsledek, spousta kluků zůstala kousek od medaile, máme mladý mančaft, hodně juniorů, kluci v této kategorii budou ještě dva až tři roky, takže si myslím, že budou sbírat medaile. Máme ještě mladší kluky, kteří sbírají také medaile. Daří se nám, sbíráme medaile, jde to dopředu. České amatérské MMA je vidět, jsme spokojení. Nechali jsme tu dobrý dojem, jedeme dál, budeme čekat na další turnaj,“ podotkl reprezentační trenér Josef Král.

Zdroj: redakce, kaocko.cz