Fanoušci West Hamu vybučeli své hráče. Souček šel ze hřiště už po hodině hry

Přidat na Seznam.cz

Nelehkou sezonu zažívají čeští fotbalisté Tomáš Souček a Vladimír Coufal. Zatímco v minulých sezonách se jejich West Ham United dostal do evropských pohárů, letos bojuje o přežití v Premier League. Fanouškům londýnského klubu už dochází trpělivost a čím dál častěji na své dřívější miláčky bučí.

Včerejší porážka na hřišti Wolverhamptonu poprvé dostala West Ham na příčky, které nezaručují záchranu. Sice je do konce soutěže ještě daleko, přesto v londýnském klubu začínají být nervózní a klidně se může stát, že tento stav vyžene trenéra Davida Moyese z lavičky. Ani čeští hráči nemají zrovna jisté pozice v sestavě. Především Coufal, i když se uzdravil a West Hamu se nedařilo, mu kouč nedával šanci v základu. Až v posledních zápasech tento reprezentační obránce se vešel do základní jedenáctky, k lepším výsledkům to však nevede. A Souček? Včera ho po hodině hry Moyes vystřídal… Ale ani jeho náhradník Benhrama už nic s konečným skórem 0:1 neudělal.

„Byli jsme už i v horších situacích. Musíme dále bojovat, stále je před námi ještě polovina sezóny,“ uvedl obránce West Hamu Aaron Cresswell. „Nejsme tam, kde bychom chtěli. Jediné, co mohu říci je, že příští týden už prostě musíme zvítězit,“ odkázal kapitán Declan Rice k příštímu utkání, kdy se jeho tým střetne s Evertonem. A koho jiného by už měl West Ham porazit, než tým, který je též na sestupových příčkách.

Uvidíme, zda v základní sestavě proti Evertonu budou i čeští reprezentanti. Ale hlavně, zda budou oblékat dres West Hamu i v příští sezoně. Možná nastane i varianta, že budou chtít pomoci svému klubu zpátky do nejvyšší soutěže. Ale to je pro West Ham velmi černý scénář.

Zdroj: whufc.com, bbc.com