Fanoušci, užijte si Jágra! Možná je to naposled

Přidat na Seznam.cz

Když před 10, 15 lety podotkl Jaromír Jágr v rozhovorech, že by rád hrál až do padesáti, většina novinářů se tomu nesměle usmála a čtenáři se hlasitě u novin zachechtali. Ale roky uběhly, v únoru bude našemu nejlepšímu hokejistovi v historii 51 let a on stále přeskakuje hrazení a vydává se vstříc soupeřovým brankám.

Když se Jágr na konci loňského prosince po půlroční pauze navlékl do kladenského dresu, nastupoval ve čtvrté formaci. V dalších utkáních „povýšil“ do třetího útoku, ale v posledních zápasech už je zpět v první lajně s další kladenskou legendou Tomášem Plekancem a mladým Adamem Kubíkem. Jeho návrat na led nejdříve přineslo „zmrtvýchvstání“ Kladna a tři výhry po sobě, poté ale přišla stejná porce porážek. Včera se však povedlo kladenskému týmu husarský kousek, porazil vedoucí Vítkovice!

„Samozřejmě mě mrzí taková prohra před tak fantastickou kulisou, navíc vyprodáno. Každý soupeř je těžký. Já bych se tady nechtěl nějak omlouvat, ale Kladno hrálo dobře. My jsme na ně dneska nenašli recept. Vázly nám ruce, nohy, hlava, přeskakovaly nám kotouče. Tam, kde jsme se měli možná chytit přesilovkou, tak jsme z toho ještě dostali gól. Kdybychom hráli dneska dalších šedesát minut, tak prostě gól nedáme. Chyběla nám lehkost, byla tam křeč. Kdybych věděl proč, tak vám to tady hned řeknu,“ podotkl trenér Vítkovic Miloš Holáň.

Jeho protějšek Otakar Vejvoda byl samozřejmě naprosto spokojený: „Do zápasu jsme vstoupili oslabením, které se nám podařilo ubránit. Po něm jsme hráli víceméně disciplinovaně. Podařilo se nám vstřelit první gól a až na šanci v přesilové hře ve druhé třetině toho Vítkovice ve druhé třetině příliš neměly. Ve třetí třetiny jsme byli podpořeni výborným Brízgalou. Ke konci měli nějaké střely, ale mužstvo předvedlo vyspělý zápas s výborným Brízgalou.“

Je tu však ještě jiný aspekt přítomnosti Jaromíra Jágra na ledových kluzištích. Nejenom že „koučuje“ svůj tým přímo z centra dění, ale zároveň plní pokladnice jednotlivých stadionů. Fanoušci jsou pořád zvědaví na božského Jardu a možná si i říkají: Není to naposled, co ho máme možnost vidět? Jágr zatím nemluvil o své hráčské budoucnosti, soustředí se na tento ročník, kde je hlavním cílem udržet Kladno v extralize.

Zdroj: rytirikladno.cz, sport.ceskatelevize.cz