Fanoušci NHL byli svědky kuriózního vyloučení. Co se stalo?

Přidat na Seznam.cz

Obecně panuje názor, že hokej není tak tvrdý, jako kdysi býval. Tvrdé osobní souboje doprovázeny velkými hity se zdají býti minulostí. Nehledě na to, že rozhodčí začínají posílat hráče na trestnou lavici i za slovní přestřelky, píše server Nova Caps.

Souboj mezi Tampou a Torontem se stal zvláštním už v osmé minutě. Wayne Simmonds s Patem Maroonem dostali po 10 minutách, přestože se zdálo, že ani jeden neví proč. Slovní přestřelka se zřejmě rozhodčím nelíbila, tak udělili tresty za nesportovní chování.

Oba jsou zkušenými borci a dohromady mají přes 1600 zápasů v NHL, přesto ani jeden nechápal vyloučení. Během prostřihů na trestnou lavici, když už hra pokračovala, se zdálo, že se Maroon a Simmonds navzájem baví o tom, co to mělo znamenat.

„Hokej jde špatným směrem,“ utrousil pak Maroon po zápase. „Už se asi s protivníkem nemůžete popichovat. Asi se to nesmí. Bude lepší sledovat hokej z osmdesátek. Ale vážně, nechápu, proč to rozhodčí udělali.“

Situace, která je prakticky nedílnou součástí každého zápasu, tak byla v tomhle zápase potrestána. Vyloučení se zdálo přísné i přihlížejícím fanouškům, kteří to dali značně najevo. Jediným vysvětlením tak zůstává, že se rozhodčí snažili předejít případné bitce.

Zdroj: novacapsfans.com