Fanoušci Maroka neunesli prohru svého týmu. Nepokoje si vyžádaly život mladého chlapce

Přidat na Seznam.cz

Při noční rvačce ve francouzském Montpellier zemřel 14 letý chlapec. I přes rychlou pomoc záchranářů se ho nepodařilo zachránit. Tým Maroka prohrál v semifinálovém duelu s Francií a v sobotu bude hrát o bronz.

Francie byla v druhém semifinálovém utkání jasným favoritem a tuto roli také reprezentace galského kohouta naplnila. Maročané měli několik možností k vyrovnání, ale neproměnili ani jednu. Určitou zášť mohli cítit také k výkonu rozhodčího, který ovšem podle fotbalových odborníků podal velmi dobrý výkon a Maroko nijak nepoškodil.

S tím ovšem nesouhlasili fanoušci afrického týmu a svou nespokojenost dali najevo v mnoha evropských městech, kde působili výtržnosti a chaos.

Největší tragédie se odehrála ve francouzském Montpellier, kde po potyčce zemřel teprve 14 letý chlapec. Podle informací Nexta News vládl na místě totální chaos a policie si dlouho nedokázala s výtržníky poradit a zjednat pořádek.

Příznivci Maroka v Montpellier ničili vše, co se jim připletlo do cesty. Strhávali francouzské vlajky z budov a aut. Při jedné takové potyčce se snažil řidič projíždějícího auta vyhnout davu a při manévru srazil mladého chlapce. Ten svým zraněním po převozu do nemocnice podlehl.

Další nepokoje byly hlášeny z většiny velkých francouzských měst. V belgickém Bruselu policie dokonce zatkla více jak 100 lidí.

Zdroj: Nexta News, redakce