Fanoušci českobudějovického Dynama si chtějí napravit reputaci. Zaplatí škodu za poničený vlak

Přidat na Seznam.cz

O fanoušcích českobudějovického fotbalového klubu se zpravidla nemluví v negativním tónu. To spíše fandové ze Sparty, Ostravy či Brna jsou o hodně více problematičtí. Jenže tentokrát to byli skalní příznivci z jihu Čech, kteří zaměstnali českou Policii, když řádili ve vlaku, kterým jeli do Plzně na ligový zápas.

Všichni fandové však až do západočeské metropole nedorazili. Ve Strakonicích třicet z nich vyvedli policisté z vlaku a eskartovali je zpět do Českých Budějovicích na výslech. Zodpovídali se z přečinu vandalismu, protože ve vlaku odpálili pyrotechniku a poničili tak soupravu. Nakonec ale k soudu ohledně poškození vagónu nedojde, protože Českobudějovičtí fanoušci se složili na pokutu, která činí celkem 97 282 Kč a peníze poslali na účet Českých drah. „Doufám, že jsme to vzali za dobrý konec. Ti jedinci, kteří to udělali, si hned uvědomili, že udělali něco špatně. Hned jsme to začali řešit. Domluvili jsme se, že na to vybereme peníze a domluvíme se s Českými drahami, než to půjde k soudu. České dráhy nám vyhověly, poslaly dlužnou částku a tu jsme do termínu, který chtěly, poslali. Odpověděly, že je vše uhrazené a nebudou nic dávat k soudu,“ okomentoval pro klubový web Dynama situaci Jan Budinský, který je šéfem fanouškovské skupiny Ultras Budweis.

Další týdny a měsíce ukáží, zda se českobudějovičtí skalní fandové poučili. „Vím, že tu ostudu už nevyžehlíme, ale alespoň něco. Rovnou jsme si to mezi sebou vyříkali a víme, že už se to nesmí nikdy stát. Je vidět, že u nás morálka alespoň nějak funguje,“ říká s potěšením Budínský.

Na zaplacení dlužné částky se složilo necelých dvacet fanoušků. „Pořád budeme chodit a podporovat Dynamo. Zaplacením také chceme docílit toho, aby na nás nebylo uvalené jen černé světlo. Není moc jednoduché nalákat lidi do kotle, když vidí jen problémy. Ale nejsme zvěř, jak nás popisovala média. Jsme normální, chodíme do práce. (smích) Posledních pár zápasů bylo bezproblémových,“ dodává „kápo“ fanoušků Českých Budějovic.

Zdroj: redakce, dynamocb.cz