Famózní Krejčíkovou nezastavila ani světová jednička

Přidat na Seznam.cz

Vedle grandslamových titulů jsou v tenisovém světě dalšími prestižními turnaji ty s označením kategorie 1000. A právě jeden z nich v Dubaji (Spojené Arabské Emiráty) dokázala dnes ovládnout Češka Barbora Krejčíková. Ve finále porazila světovou jedničku Polku Igu Šwiatekovou 6:4, 6:2. Následující měsíce ukáží, zda je to znovuzrození české tenistky a návrat do pozic před dvěma lety, kdy byla v žebříčku WTA druhá na světě.

Polská tenistka měla být jasnou favoritkou, vždyť letos prohrála jen třikrát. Jenže Krejčíková to na Šwiatekovou umí, vždyť jí porazila i v posledním vzájemném utkání vloni v říjnu v Ostravě. A též to bylo ve finále. Česká hráčka se posune do první světové dvacítky a to na 16. pozici.

Výhra Krejčíkové v Dubaji nebyla dílem náhody, vždyť se jí v předešlých kolech povedlo porazit druhou hráčku světa Arynu Sabalenkovou z Běloruska a trojku Jessicu Pegulaovou z USA. „Znamená to pro mě hodně. Byl to pro mě skvělý týden. S každým zápasem jsem se zlepšovala a dnes jsem ze sebe vydala to nejlepší,“ řekla Krejčíková v rozhovoru na kurtu. „Výsledek mě moc těší. Obdivuju Igu za to, co dokázala, mám k ní velký respekt a je pro mě velkou inspirací. Bylo to skvělé finále a s výsledkem jsem spokojená,“ dodala rodačka z Brna.

Zdroj: wtatennis.com, dubaidutyfreetennischampionships.com