Extraligové finále volejbalistů Budějovic a pražských Lvů je stále otevřenou záležitostí

Přidat na Seznam.cz

Finálová série extraligy mezi volejbalisty Jihostroje České Budějovice a VK Lvi Praha (na snímku) je stále otevřenou záležitostí pro oba týmy. Za stavu 1:1 na zápasy se přesouvá z hlavního města na jih Čech, kde se bude hrát v neděli 30. dubna třetí utkání.

Výhoda domácího prostředí byla dosud stěžejní. Nejprve Jihostroj ovládl úvodní duel, ale odveta v Praze vyšla Lvům.

Věděli jsme, že po našem vítězství na začátku série na nás soupeř doma nastoupí s velkým odhodláním. Přece jen je to finále, takže mě nic nepřekvapuje. Škoda, že jsme v Praze neuhráli ani jeden set, ve druhém jsme k tomu měli hodně blízko,“ uvažoval budějovický trenér Vojtěch Zach na svazovém webu.

Trenér pražského celku Juan Manuel Barrial si cenil výhry, která znamenala srovnání série.

Podali jsme mnohem lepší výkon, než v Budějovicích. Největší rozdíl byl v přístupu. Hráli jsme důrazně a agresivně. Pokusíme se v tom pokračovat, abychom měli šanci na úspěch,“ přemítal zkušený kouč Lvů.

Zatímco finále vstupuje do další fáze, která už rozhodne o titulu, jasno je o držitelích bronzu. Jsou to volejbalisté VK Karlovarsko, kteří se po semifinálovém vyřazení od Pražanů rychle zvedli a dvakrát zdolali libereckou Duklu. Sérii vyhráli 2:0 na zápasy.

V sezoně jsme vybojovali tři medaile, což je paráda,“ podotkl trenér Jiří Novák. Konkrétně Karlovarsko hned na začátku sezony získalo Superpohár, potom stříbro v Českém poháru a nyní třetí místo v extralize.

Zakončili jsme sezonu dvěma vítězstvími, což také není špatné,“ dodal ještě Novák.

Karlovarsko má za sebou náročné období, když kromě tří domácích soutěží absolvovalo řadu zápasů v rámci evropských pohárů včetně Ligy mistrů.

Dukla Liberec končí na čtvrtém místě v extralize. A to poté, co do play-off šla z druhé pozice a s ambicemi na finále. Jenže po zisku Českého poháru se jí nepodařilo zopakovat standardní výkonnost.

Mrzí nás, že jsme v druhém utkání o bronz doma nevyhráli. Kdyby se tak stalo, mohli bychom jet ještě jednou do Karlových Varů k rozhodujícímu zápasu,“ mínil liberecký trenér Martin Demar.

Zdroj: autorský článek