Extraliga: Liberecký trenér Pešán předčil kouče Grosse na střídačce Sparty

Přidat na Seznam.cz

Atraktivní náboj mívají v extralize souboje mezi hokejisty Liberce a pražské Sparty. K rivalitě přispívá nejen souboj špičkových hráčů na obou stranách, ale i fakt, že v roce 2016 získali liberečtí hokejisté historický extraligový titul právě po strhující finálové sérii se Spartou. V minulém kole se oba týmy utkaly v pražské O2 Areně a z vítězství 4:1 se radovali hosté z Liberce.

Ilustrační snímek je z areálu pražské O2 Areny, kde hraje hokejová Sparta domácí zápasy. Utkání s Libercem sledovalo téměř deset tisíc diváků.

Pikantní na současné konfrontaci zvučných klubů je i působení trenérů, kteří přišli do extraligy zrovna před startem probíhajícího ročníku. Filip Pešán, který byl u zmíněného triumfu v roce 2016, se vrátil na libereckou střídačku po několika letech. A trenér Sparty Pavel Gross je v české extralize takříkajíc trenérským nováčkem, i když má za sebou úspěšné a dlouholeté angažmá v Německu.

Pešán a Gross jsou společně s pardubickým Václavem Varaďou právě kvůli letnímu nástupu do svých klubů nejsledovanějšími trenérskými osobnostmi v extralize.

Byť jsme v průběhu zápasu měli v obranném pásmu problémy s ofenzivní hrou soupeře, díky výbornému výkonu brankáře Hrenáka jsme vyrovnané utkání dovedli do vítězného konce,“ hodnotil trenér Pešán tříbodový zisk Bílých Tygrů pro média.

Hráči prokázali velkou touhu vyhrát, což je pozitivní. Během zápasu nás ale doběhla naše nedisciplína. Bohužel je to naše slabina od začátku sezony,“ našel trenér na hře týmu ovšem i nedostatky.

První třetina byla ještě vyrovnaná, ale od druhé byl Liberec bruslivější a čerstvější. Byl dřív na puku a vyhrával víc těžkých soubojů. Podepisovalo se to i na vhazováních, která jsme hodně prohrávali. Vyhraješ souboje a vyhraješ i zápas, tak to bylo. Nebudeme věšet hlavu,“ uvedl Gross při pozápasovém ohlédnutí.

Pražská Sparta figuruje aktuálně na třetím místě extraligové tabulky se čtyřbodovou ztrátou na druhý Litvínov. A právě v příštím kole se v pátek 13. října střetnou oba celky na litvínovském ledě. Zatímco Sparta bude chtít snížit bodové manko, Litvínov naopak zvýšit svůj náskok před pražským týmem.

Zdroj: autorský článek