Evropským sportovcem roku 2021 je tenista Novak Djokovič

Přidat na Seznam.cz

Nejlepším evropským sportovcem roku se stal podle polské tiskové agentury PAP srbský tenista Novak Djokovič. Na druhém místě se umístil polský fotbalista Robert Lewandowski, který byl králem mezi evropskými sportovci vloni, a třetí skončil nizozemský mistr formule 1 Max Verstappen, píše server Brussels Times.

Letos hlasovali zástupci šestadvaceti evropských agentur, zastoupena byla i Česká tisková kancelář. Mezi deseti nejlepšími sportovci starého kontinentu jsou čtyři atleti. V elitní desítce dále najdeme tenistu, fotbalistu, jezdce formule 1, cyklistu, basketbalistu a lyžařku. Dva nejúspěšnější sportovci jsou z Nizozemska a dva z Norska.

Čtyřiatřicetiletý Novak Djokovič se z celkového prvenství v anketě naposledy radoval v roce 2018. Letos zaznamenal své čtvrté vítězství. Ještě úspěšnější je ale v tomto ohledu jeho rival Roger Federer, jenž letos v srpnu oslavil čtyřicítku. Švýcarský tenista ovládl anketu již pětkrát.

Djokovič letos vyhrál Australian Open, French Open a Wimbledon. Přemožitele našel až na posledním letošním Grand Slamu. Na US open ho v září porazil ve třech setech Rus Daniil Medveděv.

Mezi osm mužů se vklínily i dvě ženy

Do vybrané společnosti se dostaly také dvě zástupkyně něžného pohlaví. Nejvíce na sebe v právě končícím roce upozornila holandská atletka Sifan Hassanová. Zářila zejména na olympijských hrách v Tokiu, kde vybojovala zlaté medaile v běhu na 5000 a 10000 metrů.

Nejlepší desítku evropských sportovců uzavřela norská běžkyně na lyžích Therese Johaugová. Ta se blýskla zejména na mistrovství světa v klasickém lyžování, které se konalo na přelomu letošního února a března v německém Oberstdorfu. Johaugová zde získala zlato ve čtyřech disciplínách.  

Zdroj: brusselstimes.com