Edmonton Oilers postupují dále v play-off! Podaří se jim probojovat do finále?

Přidat na Seznam.cz

Edmonton je tradiční klub, který má na svém kontě 5x vyhraný Stanley Cup. Jenže i ten nejčerstvější úspěch má už vousy. Všech 5 titulů se vešlo do let 1983-1990. Hokejoví znalci jistě ví, že to je éra nejlepšího hráče ledního hokeje všech dob, Wayna Gretzkyho. Ten sám si hned 7x podmanil kanadské bodování celé soutěže.

Klub má angažování těch opravdu největších hvězd opravdu čich. V roce 2015 byl Edmontonem coby jednička draftován aktuální leader a kapitán týmu, Connor McDavid. Právě on je mnohými odborníky označován za nejlepšího hráče současné generace, jak píše server Global News.

Sbírá individuální trofeje, obrovské množství bodů, ale je mu vyčítán týmový neúspěch. V Oilers hraje již svou sedmou sezónu. Úplně každou, včetně té 1. odehrál s průměrem více, než bod na zápas. Letos překonal svůj osobní rekord a za 80 odehraných zápasů základní části posbíral 123 bodů a opět tak v tomto ohledu nenašel přemožitele. V play-off má zatím bilanci 26 bodů za 12 utkání.

Stejné množství bodů za stejný počet zápasů má zatím v play-off také jeho parťák, Leon Draisaitl. Ani v základní časti příliš neztratil, když nasbíral bodů 110. Ve vyřazovací části začal výborně. V úvodní sérii s Los Angels nastřílel Edmonton 27 gólů a Draisaitl se podílel na 8 z nich.

To, co přišlo v právě skončené sérii s Calgary, je ještě o několik levelů dál. Odehrálo se 5 duelů. Edmonton prohrál pouze jediný a skóroval 25x. Hned 17x v tom měl prsty německý kouzelník s číslem 29 na zádech. V každém z 5 zápasů série získal minimálně 3 body. V součtu se tak dostáváme na 17 bodů za 5 utkání! Průměr přes 3 body na zápas! Hned 15x připravil gól pro své spoluhráče a další 2 sám vstřelil.

Tahle čísla znamenají dorovnání 39 let starého rekordu, který drží Rick Middleton, svého času hrající za Boston. Rekord spočívá v zisku nejvyššího počtů bodů během 5 utkání v jedné sérii play-off. Oba borci jsou tak shodně na 17 bodech.

Celkově se tedy v dosavadním průběhu vyřazovacích bojů složila tahle extrémně produktivní dvojice na 52 bodů. Jejich tým přitom vstřelil gólů 52. Ano, vážně 52. Tihle borci se opravdu podílí na každé brance svého týmu. Samozřejmě myšleno v průměru, často si na góly nahrávají navzájem.

To je opravdu obdivuhodná statistika. V semifinále je čeká lepší z dvojce St. Louis- Colorado. Aktuální stav je 3:2 pro Avalanche. Bude letos konečně ta sezóna, kdy hvězdný McDavid dovede svůj tým k té nejcennější trofeji?

On sám tvrdí, že všechny osobní úspěchy jsou fajn, ale klidně by je vyměnil za Stanleyův pohár. Měnit nemusí. Individuální statistiky ovládá i letos. Otázkou tedy zůstává, jestli k nim přidá i tu nejcennější klubovou trofej na světě. Forma na to rozhodně je!

Zdroj: globalnews.ca