Dynamo Pardubice zvítězilo v Mladé Boleslavi a překonalo klubový rekord

Přidat na Seznam.cz

114 bodů! Dynamo se i přes vyrovnanou první třetinu dokázalo v dalších dvacetiminutovkách od Mladé Boleslavi gólově odpoutat, a tak překonalo klubový rekord v počtu získaných bodů v základní části extraligy ze sezony 2002/03.

V čase 06:04 se už Východočechům podařilo situaci 5 na 4 využít. Autorem gólu byl Čerešňák, který ukázal své ofenzivní přednosti, když famózně projel ze středního až do útočného pásma, přešel přes dvojici bránících hráčů a přesně do pravého dolního rohu zakončil. Asistenci zapsal Tomáš Hyka, jenž bodoval už v pátém duelu v řadě. Muži Richarda Krále ale dokázali poměrně rychle odpovědět. V 11. minutě se přesnou ránou ze slotu prezentoval nejproduktivnější hráč Středočechů Róbert Lantoši.

Iniciativu naopak znovu převzaly Pardubice a to po konci dalšího vyloučení. Ve 37. minutě vyslal Tomáš Dvořák od modré čáry přízemní střelu, již ještě v předbrankovém prostoru tečoval Patrik Poulíček, a získal tak pro svůj tým znovu vedení.

Právě bývalý pardubický kapitán se prosadil také v posledním dějství, když potrestal neproměněnou příležitost Vojtěcha Hradce na druhé straně, kde se skvělým zákrokem prezentoval Pavlát. Poulíček překonal gólmana Jana Růžičku z levého kruhu a zažil tak svůj vůbec první dvougólový večer v letošním ročníku. Skóre ještě dvě minuty a půl před koncem upravil do prázdné branky Ondřej Vála a Dynamo se tak mohlo radovat z překonání klubového rekordu v počtu získaných bodů v základní části extraligy, který byl zaznamenaný v sezoně 2002/03.

Pardubice budou nyní útočit na 118 bodový rekord Liberce ze sezony 2015/2016. Dynamu zbývá do konce základní části odehrát 3 utkání.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice