Dvořákova hvězda klesá dolů. Bojovník MMA prohrál podruhé za sebou

Přidat na Seznam.cz

Zatímco začátek profesionální kariéry Davida Dvořáka v rámci MMA měl strmý vzestup, třikrát vyhrál, přišly nyní dvě docela nečekané porážky. Pravděpodobně to bude znamenat, že třicetiletý bojovník v muší váhové kategorii vypadne z první desítky.

Jeho včerejším soupeřem v Las Vegas byl Manel Kapo z Angoly, který se naopak mezi nejlepší desítku této kategorie dostane. Kapo, který má i portugalské občanství, byl od začátku aktivnější a málem se mu povedlo ukončit souboj už na konci prvního kola. Dvořákovi se však povedlo úder na levé rameno ustát. Poté však do ringu musel vstoupit lékař, který nakonec povolil Dvořákovi pokračovat v boji, ruku naštěstí zlomenou neměl.

Českého zápasníka však zranění ramene limitovalo, což ještě více umocnilo převahu Kapa. Dvořák se však nevzdával, musel se snažit více útočit, protože jen defenzíva by pro ně znamenala porážku na body. Což se ale nakonec stalo. Je však nutné ocenit, že se Dvořák navzdory nepříjemnému zranění nevzdal. Více přesných úderů Kapa tak nakonec opravdu rozhodly, že rozhodčí vyhlásili zaslouženě za vítěze právě jeho.

Myslel jsem si, že to plácne, ale je to zvíře, je to tvrdý bojovník. Klobouk dolů před Davidem. Nikdo to takhle nezvládl. Hodně chlapů jsem takhle utáhl, tenhle chlap je drsňák. Dokázal mi, že je tvrdší, než jsem si myslel,” ocenil Dvořákův výkon Mane Kape na tiskové konferenci.

Dvořák tak má na kontě druhou porážku. Tu první mu letos na jaře uštědřil Brazilec Matheus Nicolau.

Zdroj: mmajunkie.usatoday.com , sport.aktualne.cz