Dvěma góly v baráži zachránil Teplice, teď Jakub Mareš hraje ve třetí lize

Přidat na Seznam.cz

Šestatřicetiletý fotbalový útočník Jakub Mareš (na snímku) loni v létě skončil v prvoligových Teplicích, kde během tří sezon nastřílel dvacet gólů v nejvyšší soutěži. A především na závěr svého působení ještě navíc dvěma brankami pomohl výrazným způsobem severočeskému celku v baráži o udržení proti Vlašimi.

I díky Marešovi tak Teplice i v současnosti stále působí v první lize, kde znovu bojují o záchranu. A protřelý útočník, který je teplickým odchovancem, zůstal u fotbalu i nadále. Nedávno se stal vítanou posilou celku SK Benešov u Prahy, který účinkuje v ČFL, což je třetí nejvyšší soutěž.

Jakub Mareš má za sebou pestrou kariéru. Jako mladík nejprve hostoval z Teplic v Ústí nad Labem, ve Slovácku a poté se vrátil do Teplic. V roce 2007 startoval na mistrovství světa hráčů do 20 let, odkud si přivezl senzační stříbrnou medaili.

Z Teplic zamířil do pražské Sparty, hrál i za Mladou Boleslav a byl výraznou postavou pražské Dukly (trenér Luboš Kozel) ještě při její účasti v první lize. Mareš okusil i úspěšná angažmá na Slovensku, konkrétně v MFK Ružomberok a Slovanu Bratislava. Špičkový fotbal poznal kromě Česka především v Polsku, kde hrál za Zaglebii Lubin.

Po návratu domů v roce 2019 se dohodl na působení v Teplicích. Jeden čas vytvořil skvělou útočnou dvojici s Jakubem Řezníčkem (nyní Zbrojovka Brno). Celkem má Mareš na svém kontě 309 startů v české první lize a 54 gólů. Do jeho osobních statistik ale patří samozřejmě i bilance ze zahraničních ligových soutěží.

Po odchodu z Teplic jsem hrál naposledy v Rakousku, kde se mi dařilo. Ale bylo to časově náročné. V Benešově bych měl být jakýmsi mentorem mladších hráčů a spojkou mezi trenérem a kabinou,“ uvedl Mareš v těchto intencích na klubovém webu.

Další zajímavou postavou v benešovském týmu je brankář Jakub Diviš, který působil mj. v Mladé Boleslavi a Teplicích. Své zkušenosti může uplatnit nejen v brance, ale i jako člen realizačního týmu.