Dvanáct českých tenistek se představí na grandslamové Paříži. Čeká nás velký triumf?

Přidat na Seznam.cz

Ženský tenis je tak nevyzpytatelný, že kterákoliv z českých tenistek může vyhrát na blížícím se grandslamovém turnaji v Paříži. Historie dává za pravdu, že se na antuce rodí nečekané vítězky, např. Barbora Krejčíková, která triumfovala na Roland Garros před dvěma lety a to nebyla nasazená!

A právě vítězkou z roku 2021 začneme s představováním soupeřek našich tenistek. Krejčíková se utká s Ukrajinkou Lesjou Curenkovou. Česká hráčka je favoritkou, na světovém žebříčku je třináctá, Ukrajinka na 63. místě. Českou jedničkou je však Petra Kvitová, desátá v rankingu WTA, její protihráčka pro první kolo Elisabetta Cocciarettová je o 33 míst níže.

V první dvacítce máme ještě Karolínu Plíškovou, kterou čeká nevyzpytatelná Američanka Sloane Stephensová. Pozornost je však nutné zaměřit i na další tenistky, jako je třeba Markéta Vondroušová (57.) a Karolína Muchová (42.). Prvně jmenovaná se před čtyřmi lety dostala v Paříži do finále. Poté jí sice často trápily zdravotní potíže, avšak pořád má v sobě velký potenciál k zisku grandslamového titulu a na antuce obzvlášť. V prvním kole se na kurtu potká s Američankou Alicii Parksovou (49.).

Muchová má na úvod velmi těžkou soupeřku. Osmá hráčka světa Řekyně Maria Sakkariová patří vždy mezi největší favoritky na antukových turnajích, ale u Muchové platí to samé jako u Vondroušové. Pokud jí netrápí zdravotní neduhy, nemusí se nikoho bát.

Nejlepší hráčka světa ve čtyřhře Kateřina Siniaková (47.) by konečně ráda dosáhla na kvalitní výsledek i ve dvouhře. Vstup do Paříže jí obstará vcelku přijatelná soupeřka Peyton Staernsová (67.) z USA.

Možná se dočkáme velkého úspěchu od sester Fruhvirtových. Je sice pravda, že po loňském raketovém vstupu mezi dospělé se letos lehce zasekly, ale na to mají v sedmnácti (Linda – 56.) a patnácti (Brenda – 146.) právo. Linda se utká s finalistou z roku 2021 Anastázii Pavljučenkovou (Ano, tuto Rusku Krejčíková porazila ve finále), která kvůli zdravotním potížím klesla až na 424. příčku! Brenda se utká se čtvrtou hráčkou světa Elenou Rybakinovou. Zrodí se hned na začátku výsledkový šok?

Možná ještě větší naděje pro hvězdnou kariéru dávají tenisoví experti Lindě Noskové (48.). Rodačce ze Vsetína přisoudil los Danku Koviničovou z Černé Hory (67.). Tím ale výčet mladých českých tenisových nadějí nekončí. Sára Bejlek (180.) není bez šance proti Rusce Kamille Rakhimové (85.).

A ještě zbývají dvě tenistky. Marie Bouzková (32.) nastoupí v neděli proti Číňance Wangové (78.) a Tereza Martincová se utká s Jelenou Ostapenkovou (17.) z Lotyšska.

Zdroj: wtatennis.com , rolandgarros.com