Dva sestupy po sobě. Cíl jsem nesplnil, uznal trenér Martin Hašek

Přidat na Seznam.cz

Sestup je černou můrou pro všechny trenéry. A zvlášť tehdy, když takový nezdar zažijí dvakrát po sobě a navíc se dvěma různými fotbalovými celky. Právě to je i možná trochu nečekaný příběh, který na vlastní kůži poznal trenér Martin Hašek.

Loni byl u pádu fotbalistů FK Ústí nad Labem ze druhé ligy. K týmu Hašek (na snímku) přišel v dubnu 2022 jako nástupce odvolaného Davida Jarolíma. A to s vizí, aby se pokusil severočeský tým zachránit, což se mu kvůli sérii neúspěšných výsledků nepodařilo.

Loni v létě tak Martin Hašek po sestupu na ústecké lavičce skončil a další štaci přijal až letos na jaře, kdy jej angažovala prvoligová Zbrojovka Brno. Hašek nahradil odvolaného Richarda Dostálka. Vedení klubu chtělo dát mužstvu impuls v situaci, kdy Zbrojovku čekala účast v nadstavbové skupině o záchranu.

Do Brna jsem přišel s nějakým cílem, ten byl jasně daný. Tedy udržet tým v první lize. To jsem nesplnil,“ konstatoval Hašek na tiskové konferenci po remíze se Zlínem 0:0 v posledním kole.

Brněnský celek měl tristní závěr sezony. Po remíze v Teplicích 1:1 klesl na dno tabulky a už se z něj nedostal. K tomu, aby se vyhnul přímému sestupu, potřeboval zdolat právě Zlín. Jenže bezbrankový výsledek stačil Zlínu k tomu, aby dostal příležitost k záchraně v lize v nadcházející baráži proti Vyškovu.

Ohledně budoucnosti je tam spousta otázek, ale teď se sestoupilo. Já jsem ten, kdo stál v první linii. Měli jsme nějaké ne úplně malé množství zápasů, abychom to odvrátili a změnili trend. To se mi nepovedlo,“ uvažoval Hašek před zástupci médií.

Pro zkušeného kouče to bylo v Brně vůbec první trenérské angažmá v nejvyšší soutěži mimo pražské kluby. Hašek dříve vedl v první lize Spartu i Bohemians Praha 1905, ve druhé lize pak předtím působil i v Sokolově, Pardubicích, Vlašimi a zmíněném Ústí nad Labem.

Zdroj: autorský článek