Dukla nevyužila šance jít do vedení ve druhé lize. Táborsku nevstřelila ani gól

Přidat na Seznam.cz

Mohl to být pro Duklu Praha nejlepší týden této sezony. V týdnu „vojáci“ vyřadili v poháru Vyškov a dostali se mezi nejlepší osmičku a o víkendu měli možnost se vyhoupnout přes zmiňovaný Vyškov na první příčku druhé ligy. Jenže utkání proti Táborsku jim vůbec nevyšlo, v domácím prostředí s Jihočechy jen remizovali 0:0. Dukla tak zůstává na druhé pozici, Táborsko je třetí.

První příčku v tabulce si tak nadále udržuje Vyškov, který remizoval s Líšní taktéž 0:0, oba trenéři si zákonitě pochvalovali obrannou hru svých týmů. „Věděli jsme, že budeme hrát do pevného bloku. Snažili jsme se kombinací dostat za záda soupeře a vytvářet si střelecké příležitosti. Ale nebyli jsme dost agresivní. Chyběl nám gól. V defenzívě jsme uhráli zápas velmi slušně,“ podotkl vyškovský kouč Jan Kameník. „Chtěli jsme soupeře nechat hrát do pevného bloku a čekat na ztracené míče z nepřesné přihrávky. Cílili jsme na menší trpělivost soupeřových hráčů. Samozřejmě jsme měli z Vyškova respekt. Zápas jsme dobře odpracovali v obranné fázi. V ofenzívě nám chyběl hráč, který by vzal odpovědnost na sebe,“ přidal své hodnocení k zápasu Milan Valachovič, trenér Líšně.

Po výměně trenéra se rozjíždí Zbrojovka Brno. Po výhře doma nad Líšní přivezli svěřenci Tomáše Polácha i tři body z Kroměříže. „Zápas jsme zvládli, i když terén byl složitý a náš výkon byl v úvodu rozpačitý. Jednoduché situace jsme řešili zbytečně komplikovaně a soupeři jsme tím dávali šance na protiútoky. Po gólu jsme se zklidnili, přidali jsme druhý a to utkání rozhodlo. Ve druhé půli jsme na hráče apelovali, aby drželi pozice, byli agresivní a vystupovali, což až na pár výjimek plnili a dovedli utkání do vítězného konce,“ uvedl Polách, jehož tým si udržuje čtvrtou pozici.

Po špatném začátku, kdy Varnsdorf získal v deseti kolech pouhé čtyři body(!), se Severočeši vzchopili. V posledních pěti zápasech dvakrát vyhráli a třikrát remizovali. Sice se o víkendu po cenné remíze v Příbrami vrátili na poslední místo, ale i tak si udržují těsný kontakt s týmy před sebou.

Z poslední příčky se vyhouplo sparťanské béčko, které nečekaně vyhrálo ve Vlašimi 1:0. Nový kouč Tim Sparv tak mohl slavit vítěznou premiéru. „Klukům jsem řekl, že jsem opravdu hrdý na jejich přístup a pracovní morálku, ochotu reagovat na nepříznivou situaci. Dnes jsme viděli tým jak na hřišti, tak mimo něj. Jde o dobrý krok správným směrem. Samozřejmě je ještě hodně věcí, které můžeme zlepšit, ale týmová soudržnost a boj jeden za druhého, vzájemná podpora, to bylo opravdu skvělé vidět,“ podotkl Sparv.

Zdroj: sparta.cz, fczbrno.cz