Druhá zlatá radost! Jan Zabystřan vyhrál obří slalom na zimní univerziádě

Přidat na Seznam.cz

Druhá zlatá radost pro Jana Zabystřana. Po výhře v obřím superslalomu dokázal vyhrát také obří slalom. Účastník dvou olympijských her má navíc z Lake Placid také bronzovou medaili v kombinaci.

Celkově má česká výprava na svém kontě již osm medailí. O jednu tak vylepšila dosavadní rekord z roku 2019, když z Krasnojarsku přivezli šest cenných kovů, informuje ČT Sport.

Čtyřiadvacetiletý český reprezentant patří k favoritům sjezdařských disciplín. Tuto nálepku potvrdil také ve včerejším závodě suverénním vítězstvím. Student České zemědělské univerzity vedl po prvním kole sice jen o setinu sekundy, ve druhém kole ovšem náskok na Švýcara Erica Wylera výrazně navýšil o 1,34 sekundy.

Představila se také biatlonistka Tereza Jandová. Ta musela nakonec o bronzovou medaili tvrdě bojovat. Ve sprintu vyrazila na dva trestné okruhy a celkové třetí místo uhájila o pouhých sedm desetin sekundy.

V sobotu byla studentka Masarykovy univerzity třetí ve vytrvalostním závodu a v pondělí společně s Jakubem Kociánem vyhrála smíšenou štafetu.

Zdroj: ČT Sport, redakce