Dostane velký český talent konečně pořádnou šanci v NHL? Columbus povolal Jiříčka z farmy

Přidat na Seznam.cz

Obránce David Jiříček patří k největším českým talentům posledních let. Dokonce si vloni v 18 letech zahrál na dospělém mistrovství světa. Následně byl draftován Columbusem jako šestý v pořadí, což se českému obránci už dlouho nestalo být takto vysoko. V loňské sezoně si však v A-týmu zahrál jen čtyři zápasy, jinak strávil ročník 2022/23 na farmě. I letošní sezonu začal v záložním týmu Columbusu, ale vypadá to, že dojde k razantní změně. Po zranění stálého obránce Zacha Werenskiho povolali Blue Jackets Jiříčka z týmu Cleveland Monsters.

Je tak velmi pravděpodobné, že odchovanec HC Škoda Plzeň nastoupí ze soboty na neděli proti Rangers. A nejspíše zůstane i další zápasy Columbusu, protože Werenski by měl týmu chybět možná až dva týdny než si zotaví čtyřhlavý stehenní sval, kde má pohmožděninu.

Když Jiříček poprvé nastoupil v dresu Columbusu, stal se ve svých 18 letech a 344 dnech druhým nejmladším obráncem, který debutoval v NHL v klubové historii. Zajímavostí je, že do té doby držel rekord jiný Čech – Rostislav Klesla (18 let a 200 dní).

Zdroj: redakce, nhl.com/bluejackets