Dosavadní laťka je hodně vysoká, říká trenér Martin Janeček o hokejovém Prostějovu

Přidat na Seznam.cz

Dvakrát postup do semifinále. Takové bylo konečné účinkování hokejistů Prostějova v minulých dvou ročnících první hokejové ligy. V probíhající sezoně tamní celek obsadil třetí místo po základní části a ve čtvrtfinále narazí na šestý Zlín.

Prostějovští se tedy střetnou s týmem, který loni ovládl první ligu a hrál dokonce baráž o postup do nejvyšší soutěže. Takže se dá očekávat atraktivní série.

Trenérem Prostějova je Martin Janeček (na snímku), který do klubu přišel až v průběhu soutěže. A může tedy na prahu play-off hovořit o tom, kam směřují současné plány prostějovského hokeje.

Dosavadní laťka je hodně vysoko nastavená, ale vedení klubu vyhlašuje, že má větší cíle, než semifinále. I pro mě je to výzva. Může to být dvousečné. Takové záměry mohou hodně zavazovat, ale majitel vložil do toho nemalé prostředky. Má hokej jako svoji vášeň s nastavením, že chce od hráčů, aby v první řadě sny naplnili,“ svěřil se Martin Janeček pro SportDeník.cz.

Janeček ještě přiblížil, jak se dostal právě do Prostějova, kde vystřídal na lavičce odvolaného Martina Štrbu.

Je to součást trenérského koloběhu. Jak je vidět, český rybník je dost malý. Ale já jsem rodákem z Prostějova a možná mi trošku nahrálo, že jsem byl po odchodu z Frýdku-Místku volný. Dostal jsem důvěru od prostějovského klubu,“ líčil trenér.

V kádru týmu jsou i bývalí extraligoví hráči.

Kluci po mém příchodu dokazují, že mají kvalitu a dobré hokejové návyky i morálku. Snažili jsme se dostat v tabulce do výhodné pozice pro play-off. A vyšlo z toho třetí místo,“ přemítal kouč.

Základní část soutěže vyhrála Poruba s velkým náskokem.

Je to pro nás jeden z největších soupeřů. V tomto klubu jsem působil a Poruba se za ty tři roky, co tam už nejsem, stabilizovala. Má silnou kostru hráčů,“ dodal Martin Janeček.

Zdroj: autorský článek