Dortmund v posledním kole zkolaboval a přenechal bundesligový titul Bayernu

Přidat na Seznam.cz

Stačilo doma porazit Mainz, kterému už o nic nešlo a Dortmund by se dnes stal nejvíce slavícím evropským městem. Nakonec ale tuto slávu přenechal Mnichovu…

Minulý víkend v předposledním kole německé Bundesligy prohrál doma Bayern s Lipskem. A protože naopak Dortmund vyhrál v Augsburgu, přeskočil mnichovský velkoklub a všichni čekali, že si titul už Dortmund nenechá ujít. Nechal… Už úvod utkání byl pro Dortmund šokující. V 15. minutě vsítil první gól Mainzu Hanche-Olsen. Žlutočerní mohli už za čtyři minuty srovnat, ale Haller neproměnil penaltu. Ve 24. minutě už to bylo pro Dortmund velmi zlé, protože Onisiwo vstřelil druhý gól.

Favorit vsítil gól až v 69. minutě (Guerreiro). Dortmund dokázal vyrovnat (Süle), jenže až v posledních vteřinách zápasu a už tak neměl čas na případné zvrácení nepříznivého výsledku.

I Bayern zachraňoval zápas proti Kolínu nad Rýnen v závěrečných minutách. Začátek utkání se sice mnichovskému fotbalovému kolosu sice povedl, protože už v 8. minutě zásluhou Comana vedl. Avšak Köln dokázal v 81. minutě srovnat (Ljubičič). Remízový stav by Bayernu nestačil, ale naštěstí pro něj v 89. minutě se přesně trefil Musiala. Když se poté hráči Bayernu dozvěděli výsledek Dortmundu, mohli propuknout v jásot.

Do evropských pohárů se nakonec dostal i Leverkusen, ve kterém působí čeští reprezentanti Patrik Schick a Adam Hložek. Sice prohrál v Bochumi 0:3, avšak nahrály mu výsledky dalších týmu, které též bojovaly o Evropu.

Zdroj: fcbayern.com , bvb.de