Dominik Lakatoš je nejlepším střelcem Ligy mistrů, přesto ho Vítkovice poslaly na tribunu…

Přidat na Seznam.cz

Hokejovým Vítkovicím se náramně dařilo v letošním ročníku Ligy mistrů, hráči s rytířem Vítkem na prsou se dostali mezi nejlepší čtyřku. Velkou měrou se na tom podílel i kapitán Dominik Lakatoš, který byl se sedmi góly nejlepším střelcem této evropské soutěže. Toto ocenění mu možná ale nepomůže, aby se vrátil do sestavy Vítkovic. Už podruhé ho trenér Pavel Trnka nenominoval mezi dvanáctku vyvolených útočníků. „Z výkonostních důvodů se nevešel do nominace,“ řekl po vítězném zápase nad Kometou 4:0 Trnka na Facebooku Vítkovic.

Lakatoš naposledy odehrál zápas minulý týden s Českými Budějovicemi (5:7), k dalším dvěma utkáním už ale povolán nebyl. Dohromady v sezoně nastoupil do 44 utkání, v kterých si připsal 29 bodů (12+17) a vévodí klubovému bodování.

Trenér Trnka možná díky dvěma vítězným zápasům nebude mít důvod zatím Lakatoše vracet do sestavy. Další utkání čeká Vítkovice v pátek proti Plzni. Ostravští hokejisté už mají jisté play-off, teď se ještě v posledních pěti utkáních základní části pokusí dostat do první osmičky. V současné chvíli ztrácí na osmé České Budějovice šest bodů. Přijede určitě těžký soupeř. V zápasech, které jsme s ním odehráli, tak co mám na paměti, to z naší strany nebylo úplně ideální. Takže se potřebujeme opravdu precizně připravit na to, abychom byli úspěšní,“ podotkl Trnka k Plzni.

Západočeši mají za sebou velmi zajímavé utkání, o víkendu se střetli s Karlovými Vary pod širým nebem. K tomuto atraktivnímu klání došlo na doskočišti skokanského můstku v německém Klingenthalu. „Myslím, že jsme si celý víkend parádně užili, vše bylo hezky připravené. Kulisa byla super, vše bylo blízko ledu, ani osvětlení mně nevadilo. Navíc, když se nám podařilo vyhrát, tak si myslím, že vše dopadlo na jedničku,“ řekl plzeňský kapitán Jan Schleiss.

Zdroj: hcplzen.cz, hc-vitkovice.cz