Dominik Hašek je fašista, zuří Rusové. Co se stalo?

Přidat na Seznam.cz

Bývalý český hokejový brankář Dominik Hašek vyslal vzkaz do NHL, že by všem ruským hokejistům měli zrušit smlouvy. Důvodem má být přetrvávající ruská agrese na Ukrajině. Hašek svým vzkazem pobouřil nejen ruské hráče a fanoušky, ale také bývalé hokejisty.

Dominik Hašek na svém twitterovém účtu přidal vzkaz, kterým apeluji na kluby a vedení NHL, aby ruským hokejistům zrušili nebo alespoň pozastavili jejich smlouvy. Rusové neprezentují pouze sebe a svůj klub, ale i svou zemi a její činy, píše server iDnes.

Svým vzkazem se Dominik Hašek snaží říct, že pokud nikdo z NHL nepodnikne jím navrhované postupy, tak ponesou nepřímo zodpovědnost za všechny mrtvé na Ukrajině.

Proti Dominiku Haškovi se tvrdě postavil Alexandr Koževnikov, který s bývalým Sovětským svazem získal na olympiádách 1984 a 1988 zlaté medaile. Bývalý hokejista uznává, že Hašek byl skvělým brankářem, ale také se vždy nezachoval správně.

Připomíná bombardování bývalé Jugoslávie v roce 1999, kde se zapojily státy NATO s USA. Dominik Hašek v té době chytal za Buffalo Sabres. Rus tvrdí, že kdyby Hašek v té době odmítl brát v Buffalu plat, tak by nyní měla jeho slova váhu.

Dominik Hašek však nic takového neudělal. Podle Koževnikova si Hašek v klidu vydělával miliony v NHL, když nad Bělehradem létaly bomby. Českého brankáře označil jako pouhého bastarda.

Haška začal kritizovat i ruský deník Sovětskij sport. Tento deník označil Dominika Haška za fašistu, protože vinní ruské hokejisty za současnou situaci na Ukrajině. Jediné, v čem jsou tito hokejisté vinní, je to, že se narodili jako Rusové.

Začátek sporu můžeme hledat u Alexandra Ovečkina, se kterým Dominik Hašek nesouhlasí. Ovečkin se vyjádřil k tomu, že je naprosto proti ruské invazi na Ukrajinu. Avšak ruského prezidenta Vladimira Putina nijak nekritizoval, protože za ním nadále stojí.

Zdroj: idnes.cz