Domácí prostředí není žádnou výhodou. Litvínov ztratil nadějný náskok

Přidat na Seznam.cz

Litvínov vyhrál trochu nečekaně první dva čtvrtfinálové zápasy v Brně. Jenže tuto výhodu „Chemici“ naprosto znehodnotili dvěma následnými domácími porážkami. Stav je tak znovu srovnán a nyní se bude hrát v Brně o mečbol. „Jedeme do Brna s tím, že jsme tam vyhráli dva zápasy a chceme vyhrát zase. Nevidím důvod, proč si nevěřit, můžeme tam zvítězit i potřetí,“ snaží se být nad věcí litvínovský útočník Nicolas Hlava.

Litvínov vyhrál druhý zápas na Kometě 5:1. Stejným výsledkem se ale včera prezentovali na severu Čech i brněnští hráči. „Co nám napadalo v Brně, tentokrát napadalo jim. Chyby byly opravdu velké, musíme si dávat pozor, poučit se z toho. Prohry bolí, ale play-off je hezké v tom, že zápas skončí, hodíme to za hlavu a jdeme se připravit na další nový den s čistou hlavou na zimák. Je to vyrovnané 2:2 a furt si to chceme s Brnem rozdat, ještě podotýká Hlava.

O výsledku bylo rozhodnuto plus, mínus v polovině zápasu, kdy si Brno vytvořilo čtyřgólový náskok. (4.Flek, 12. Moro, 22. Pospíšil, 34. Moses). Brno pak ještě přidalo pátý gól (54. Marcinko), Litvínov se zmohl jen na kosmetické zkorigování výsledku (55. Koblasa). „Série je srovnaná. Hrají proti sobě dva dobré týmy. Měli jsme dobrý vstup do utkání, v důležitých chvílích zápasu nás podržel brankář Dominik Furch. Jedeme domů dál pracovat,“ podotkl brněnský kouč Jaroslav Modrý.

Ani další duel Třinec – České Budějovice není rozhodnut. Jihočechům se podařilo poprvé vyhrát a stav je tak 3:1 pro Oceláře. „Jsme rádi za první výhru. Pokusíme se zvítězit i v Třinci, vrátit sérii k nám a ještě ji zdramatizovat.“ uvedl na tiskové konferenci trenér Motoru Ladislav Čihák.

První tři góly zápasu padly v rozmezí dvou minut (5. Kondelík, 7. Toman – 5. Nedomlel). Na další branky si museli diváci počkat až do závěrečných minut a k jejich potěše padly do třinecké branky (55. Kubík, 59. Ordoš). “První třetina z naší strany byla nemastná a neslaná, spousta prohraných soubojů. Z toho vyplynul stav 1:2. Druhá a třetí třetina byla z naší strany poměrně slušná. Vytvářeli jsme si střelecké i brankové příležitosti, ale my je neproměnili. S jedním gólem se dá vyhrát, ale dnes nestačil,“ podotkl třinecký kouč Zdeněk Moták.

Dnes se odehraje duel Pardubice – Hradec Králové, v kterém zatím vedou „Perníkáři“ 3:1. Čtvrtý čtvrtfinálový duel už je dohrán, Sparta smetla Liberec 4:0 na utkání.

Zdroj: hcverva.cz, hc-kometa.cz, hcocelari.cz