Dočkáme se ragbyového finále snů Nový Zéland versus JAR? Nebo do toho hodí vidle Angličané s Argentinou?

Přidat na Seznam.cz

Milióny ragbyových fanoušků čekají v následujících dvou dnech televizní lahůdky, tedy vedle těch desetitisíců fandů, co měli to štěstí a budou přímo na stadionu. Pařížský Stade de France bude v pátek i v sobotu hostit semifinálová klání probíhajícího světového šampionátu tohoto velmi mužného sportu. Nejdříve se utkají Argentinci s Novým Zélandem a následující den se střetnou Angličané s Jihoafrickou republikou.

Na první pohled jsou favorité jasní. JAR je obhájcem mistrovského titulu a Nový Zéland je nejlepším týmem rugbyové historie. Jejich soupeře však nelze v žádném případě podceňovat. Argentincům se povedlo ve čtvrtfinále vyřadit favorizovaný Wales a potřetí se tak v historii MS dostali mezi nejlepší čtyřku. Argentina si navíc proti Walesu dokázala, že za žádného stavu není důvod se vzdávat. Proti silnému soupeři už byla ve ztrátě deseti bodů, přesto dokázali Argentinci nepříznivý stav zvrátit. „Víme, že nebudeme favority, ale dáme do toho všechno,“ řekl trenér Argentiny Michael Cheika. „Jsme nadšení, že jedeme do Paříže, na tomto mistrovství světa jsme tamější stadion ještě nezažili.

Co se týká druhého „outsidera“ Anglie, ta už má dokonce na kontě mistrovský titul (2003) a navíc před čtyřmi lety hrála právě s JAR finále. Takže Angličané mají ideální možnost se Jihoafričanům pomstít. Zároveň respektují sílu svého protivníka. „Jak výjimečné je porazit Francii ve formě, v jaké je, na jejím vlastním hřišti a před jejími vlastními fanoušky? Byl to výjimečný výkon neuvěřitelného týmu,“ uznává kvalitu soupeře anglický kouč Richard Wigglesworth. „Hodně se zlepšili v tom, jak se pohybují s míčem. Získali větší rozmanitost a mají nyní více hrozeb,“ vyzdvihuje Angličan přednosti týmu JAR.

Vítězové semifinálových duelů se střetnou znovu v Paříži a to 28. října, o den dříve si to rozdají týmy o třetí místo.

Zdroj: bbc.com, rugbyworld.com