Dočkal se. Tiger Woods je v golfové Síni slávy

Přidat na Seznam.cz

Americký golfista Tiger Woods byl uveden do Síně slávy v Ponte Vedra Beach. Tomuto ocenění se dostalo i Susie Maxwellové, designérce Marion Hollinsové a bývalému komisionáři PGA Tour Timu Finchenovi, jak píše server CNN.

Jedná se pravděpodobně o nejslavnějšího golfistu na světě. Tiger Woods neuvěřitelným způsobem zpopularizoval tento sport a i za to se mu dostalo skvělého vyznamenání, když byl uveden do Síně slávy. „Právě jsem prohrál sázku se Stevem Strickerem, že nebudu brečet,“ uvedl Tiger Woods na úvod svého proslovu.

Tiger Woods se již na nejprestižnějších turnajích PGA Tour neobjevuje. Na nejvyšší úrovni přestal americký golfista hrát, když si v minulém roce vážně poranil nohu při autonehodě.

I přesto je jeho jméno neustále slyšet. Nedávno ovládl žebříček PGA Tour v hodnocení Player Impact, který oceňuje hráče za jejich celosvětovou popularitu a přínos pro golf. Woods si prvním místem v tomto žebříčku přišel na 8 milionů dolarů (v přepočtu asi 183 milionů korun).

I to dokazuje, jak je Tiger Woods slavnou osobností. Ve světě snad není jediného sportovce, který jeho jméno neslyšel. A tak po zásluze nyní byl uveden také do golfové Síně slávy. Tiger Woods ve své kariéře zvítězil v 82 turnajích PGA Tour. Prestižní majory dokázal ovládnout hned patnáctkrát.

Zdroj: cnn.com