Dočká se Slovácko po dvou měsících konečně výhry?

Přidat na Seznam.cz

O víkendu se v rámci první fotbalové ligy uskuteční druhé kolo nadstavby Skupiny o titul. Největší pozornost je samozřejmě zaměřena na derby pražských „S“. Avšak i další dva duely hodně ovlivní boj o evropské poháry. Ostrava přivítá Mladou Boleslav a Slovácko se představí v Plzni.

Plzeň už má jisté třetí místo, to však neznamená, že by zbytek ligové sezony Západočeši vypustili. To prokázali už v minulém kole, kdy porazili Mladou Boleslav 3:0. I v dalším domácím zápase se budou chtít před fanoušky ukázat v dobré formě. To Slovácko o velké formě moc mluvit nemůže… Uherskohradišťský klub čeká na výhru už dva měsíce. A jen díky nestálé formě Ostravy a Mladé Boleslavi má pořád šanci na účast v Konferenční lize.

Plzeň je silná, má v sestavě skvělé hráče, my se ale musíme soustředit na sebe, svůj výkon. Pokud chceme uspět, musí se to všechno sejít a každý z nás musí podat nadprůměrný individuální výkon, celkově být ale kompaktní a hrát jako jeden tým,“ řekl útočník Filip Vecheta, který už obléká slovácký dres čtyři sezony.

Asistent trenéra Jan Baránek i vzhledem k dobré formě Plzně nabádá k respektu. „Mají nabitý kádr, dobře poskládané mužstvo. Viktorka má velmi pevnou defenzivu, nedostává moc branek. V základní hrací době neinkasovala ani s Fiorentinou, což je přední evropské mužstvo. Do Plzně jedeme s respektem a pokorou a taky s cílem urvat nějaké body.“

Nejen Mladá Boleslav, ale i Ostrava vstoupila do nadstavby porážkou a to drtivou. Z Edenu si Ostravští přivezli debakl 5:0… Pokud by se ale Ostravě podařilo doma proti Středočechům vyhrát, vytvořili by si na ně v tabulce čtyřbodový náskok. „Vnímáme samozřejmě velmi dobře, jak to je důležitý zápas a uděláme vše pro to, abychom zvítězili a přiblížili se čtvrtému místu. I když v posledních letech se nám proti Boleslavi daří, moc vycházet se z toho nedá, protože oni mají půl roku nového trenéra a hodně věcí se změnilo. Očekávám spíše taktické, možná i trochu nervózní utkání a boj,“ říká trenér Ostravy Pavel Hapal.

Zdroj: fcslovacko.cz, fcb.cz