Dočká se první fotbalová liga nových jmen? Jak by se vám v nejvyšší soutěži líbily Chrudim s Táborskem?

Přidat na Seznam.cz

Před začátkem této sezony byly za favority druhé ligy pasovány tři týmy – Zbrojovka Brno, Vyškov a Dukla Praha. Posledně jmenovaný tým vede tabulku, Vyškov i přes jarní zakolísání zatím drží druhou příčku, ale Brno je v těžké krizi a má v tuto chvíli blíže k sestupovým příčkám než k myšlenkám na první ligu. Ale vraťme se k předpokládaným aspirantům na čelo druholigové tabulky. Dále zaznívaly kluby jako Opava, Vlašim, Líšeň či Příbram. Ale že na třetím a čtvrtém místě budou po 21. kole Chrudim s Táborskem, to se tedy neočekávalo.

Chrudim sice vstoupila do jarních odvet remízou a porážkou, poté však přišly tři výhry, které jí katapultovaly na čtvrtou pozici. Třetí vítězství si Chrudimští připsali dnes proti Jihlavě. Po prvním poločase sice prohrávali 0:1, poté ale v druhé půli dvěma brankami vývoj zápasu otočili. „První poločas jsme se báli situace, že můžeme poskočit na třetí místo. Bylo to pro nás evidentně hodně svazující. Hlavně jsme se báli v ofenzivních momentech, kdy jsme si nedokázali dobře si nahrát a vlastně se dostat do zakončení. Navíc jsme inkasovali ze standardky, což nás štve, protože se nám to nyní děje hodně často. Ve druhém poločase jsme ukázali vůli a chuť namáčknout se v tabulce úplně nahoru a zápas jsme zvládli,“ podotkl chrudimský kouč Radek Kronďák.

Naopak Jihlava zažívá zatím příšerné jaro. Během pěti kol získala pouhý bod a sune se tabulkou níže a níže. „Potřebujeme, aby se nám začali prosazovat ofenzivní fotbalisté. Na jaře skórovali jen Vedral a Lacko a naši útočníci nejsou tak nebezpeční, jako ti na straně soupeře. Potřebujeme, aby se prosadili jeden na jednoho, šli do koncovky, volili správné řešení a věřili svým schopnostem. Je jasné, že se celý tým potřebuje odrazit od kýženého tříbodového zisku,“ uvedl jihlavský trenér David Oulehla.

Za vedoucím duem Dukla (doma nečekaně prohrála s Příbramí!), Vyškov je Táborsko. Jihočeši si v prvních dvou jarních kolech připsali bezgólové remízy (tu první se zmiňovanou Chrudimí), poté už ale ve třech zápasech získali sedm bodů. Dnes si doma poradili s Varnsdorfem jednoznačně 4:1. Domácí si zadělali na vítězství dvěma rychlými góly Svatka v polovině první půle (24. a 25. minuta). Další góly padaly až ve druhém poločase (58. Kateřiňák, 89. Osmančík – 84. Hodek).

21. kolo druhé fotbalové ligy:

Chrudim – Jihlava 2:1 (0:1) Branky: 51. Látal, 66. Míka – 38. Vedral.

Vlašim – Viktoria Žižkov 0:1 (0:1) Branka: 8. Sodoma.

Dukla Praha – Příbram 1:2 (0:0) Branky: 49. Moulis – 52. Fall, 78. Coňk.

Kroměříž – Líšeň 1:1 (0:1) Branky: 71. Maroň – 7. Čermák.

Táborsko – Varnsdorf 4:1 (2:0) Branky: 24. a 25. Svatek, 58. Kateřiňák, 89. Osmančík – 84. Hodek.

Zdroj: fcvysocina.cz, mfkchrudim.cz