Dobré zprávy pro slovenskou hokejovou reprezentaci. Svou účast na MS přislíbili skoro všichni hráči z NHL

Přidat na Seznam.cz

Generální manažer slovenské hokejové reprezentace Miroslav Šatan má pozitivní informace od potenciálních hráčů NHL pro nadcházející mistrovství světa hokeji v Praze. Svou účast totiž přislíbili skoro všichni, píše server Sport.sk.

Z perspektivních hráčů, kteří by vzhledem k ukončení klubové sezony po základní části přicházeli v úvahu pro mistrovství světa (10.-16. května), se z rodinných důvodů omluvil pouze útočník Arizony Miloš Kelemen. Národní tým potěšil trenéry v nedávném dvojzápase se Švýcarskem (3:0, 5:3) a do dalšího bloku závěrečné přípravy vstoupí jen s minimálními změnami.

V základní části NHL se v play-off představilo 11 Slováků, z nichž má jistotu účasti pouze Erik Černák z Tampy Bay. Kromě Kelemena vedení reprezentace nepočítá ani s útočníkem Adamem Růžičkou, zbývajících osm by se však v národním týmu mohlo objevit.

„Konkrétní jména zatím říkat nebudu, ale nějaká komunikace s hráči z NHL už proběhla. Vnímám to pozitivně, hráči chtějí přijet. Jediný, kdo se omluvil, je Miloš Kelemen, který má rodinné důvody.

Ostatní vyjádřili ochotu přijet, pokud budou zdraví a nebudou hrát play-off. Až skončí základní část NHL, otevřeme s nimi rozhovor a budeme je informovat o tom, kdo přijede. Do té doby musíme projít různými procesy, které jsou s tím spojené, včetně pojištění hráčů,“ prozradil generální manažer reprezentace a prezident SZĽH.

Závěrečnou fázi přípravy zahájili Slováci vítěznými zápasy v Humenném, když porazili Švýcary 3:0 a 5:3. V závěrečné fázi přípravy se Slováci představí na mistrovství světa, které se bude konat v neděli.

Zdroj: Sport.sk