Do východočeského derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové jdou oba soupeři v rozdílném rozpoložení

Přidat na Seznam.cz

V rozdílném rozpoložení půjdou fotbalisté Pardubic a Hradce Králové do nedělního ligového derby. Svátek východočeského fotbalu se odehraje v první říjnový den na novém pardubickém stadionu. V souboji regionálních rivalů budou mít oba soupeři velkou motivaci – Pardubice chtějí odčinit poslední nezdary a naopak Hradec zkusí pokračovat ve vítězném duchu z konce září.

Ilustrační snímek ze září 2023 je z fotbalového stadionu v Pardubicích.

Pardubický klub neprožívá zrovna idylické období. Po prohře 2:6 na půdě Plzně v rámci první ligy potkal tým další kolaps. Tentokrát hned o tři dny později na hřišti ve středočeských Velvarech, kde Pardubice neuspěly v duelu MOL Cupu a tím pro ně pohárová soutěž nečekaně brzy končí.

Z vyřazení vyplývá, že jsme zápas nezvládli. Je to škoda, jsem zklamaný. Podle papírových předpokladů bychom si měli s týmem, který hraje až třetí nejvyšší soutěž, výsledkově poradit. Utkání došlo až do penaltového rozstřelu, který dopadl v náš neprospěch. K penaltám ale nemuselo dojít, kdybychom nedostali vyrovnávací gól,“ uvedl pardubický trenér Radoslav Kováč v těchto intencích na klubovém webu.

Podle kouče selhání z Velvar znamená pro Pardubice jediný úkol.

Je nepříjemné, že do do dalšího průběhu ligy jdeme po pohárovém nezdaru. Už proto jej ale musíme odčinit v nejbližším ligovém kole, kdy je zrovna východočeské derby,“ pravil Kováč.

Zatímco Pardubice čekají na obrat k lepšímu, v Hradci Králové nastalo vzkříšení s příchodem nového trenéra Václava Kotala. Při své premiéře zkušený kouč dovedl Hradce k ligové výhře nad Jabloncem 1:0 a stejným poměrem „Votroci“ zdolali v poháru MOL Cup Jihlavu, a to dokonce na jejím hřišti. Druholigový celek z Vysočiny byl přitom houževnatým soupeřem.

Chtěli jsme dát příležitost i hráčům širšího kádru, kteří dosud tolik nenastupovali. Myslím, že se nám to povedlo. Důležité je, že jsme stejně jako v utkání předtím nedostali gól. Základem musí být organizace hry,“ uvažoval Kotal na hradeckém webu.

Hradečtí se už chystají na derby v Pardubicích.

Jsem tady krátce, ale věřím, že venku odvedeme maximum,“ řekl hradecký útočník Daniel Hais, který přišel do klubu až v průběhu podzimní sezony z Českých Budějovic.

Zdroj: autorský článek