Do Sparty přichází čtvrtý Švéd. Obranné řady Pražanů vyztuží Stefan Warg

Přidat na Seznam.cz

Čeští hokejoví fanoušci si v dřívějších letech zvykli, že do extraligových klubů mířili hráči ze Slovenska, Ruska, ale i Kanady či USA. V posledních dvou sezonách však zájem českých klubů zamířil na sever Evropy. A týká se to především pražské Sparty, která „vyznává“ především modrožluté barvy. Po Erikovi a Gustafovi Thorellových dnes podepsal s pražským klubem smlouvu další švédský hráč Stefan Warg. Narozdíl však od zmiňovaných bratrů je to obránce.

„Sparta o mě projevila zájem a já jsem se nemusel dlouho rozhodovat. Byla to pro mě velmi lákavá nabídka. Samozřejmě také hraje roli to, že jsou v týmu tři další Švédi, což vždy pomůže. Sparta mi přišla jako správná volba a bylo to pro mě jednoduché rozhodnutí,“ uvedl Warg pro klubový web a připomněl tím i skutečnost, že asistentem trenéra Miloslava Hořavy je též Švéd Hans Wallson. „Zná mě, ví, jakým stylem hraju, takže nehrozí, že by ode mě trenéři očekávali něco jiného. Ve svém stylu se cítím nejkomfortněji a tím, že mě Hans zná, bude naše spolupráce o to jednodušší,“ připomíná švédský bek společné angažmá s trenérem ve Skelleftee.

Warg má zkušenosti i se zámořskou AHL, avšak výše se nedostal, i když byl 32letý bek v roce 2008 draftován jako 143. v pořadí. Má však velké zlušenosti nejen se švédskou ligou (Skelleftea – zde získal titul, Malmö), ale naposledy působil i ve finském Kookoo. „Podařilo se nám angažovat nesmírně zkušeného a pracovitého obránce s parametry, které budí respekt. Stefan Warg v posledních sezonách dokázal, že umí být i týmovým lídrem. Od trenéra Wallsona jsme na něj měli jen ty nejlepší reference a jsme rádi, že s ním můžeme minimálně do konce této sezony spolupracovat,“ uvedl sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Přestupovat se v rámci české extraligy může až do zítřejší půlnoci. Uvidíme zda si ještě přivede posilu i největší konkurent Sparty o titul Pardubice.

Zdroj: redakce, hcparta.cz