Do Evropy se už Ronaldo vrátit nechce. Liga v Saúdské Arábii je podle něj lepší než americká MLS, kde hraje Messi

Přidat na Seznam.cz

Cristiano Ronaldo prohlásil, že saúdskoarabská fotbalová liga je lepší než Major League Soccer (MLS), a to jen den poté, co jeho dlouholetý rival Lionel Messi dokončil svůj přesun do USA a začal hrát za Inter Miami, uvedl portál stanice CNN.

Messi údajně dostal nabídku obrovské smlouvy, aby se připojil k saúdskému klubu, ale vítěz mistrovství světa se místo toho rozhodl přestoupit do USA poté, co mu vypršela smlouva s Paris Saint-Germain.

„Saúdská liga je lepší než MLS,“ řekl Ronaldo po předsezónní přátelské porážce Al Nassr s Celtou Vigo (5:0). „Teď sem přicházejí všichni hráči… Za rok přijde do Saúdské Arábie více špičkových hráčů.“

Ronaldo po odchodu z Manchesteru United podepsal v prosinci s klubem Al Nassr smlouvu na dva a půl roku, jejíž hodnotu média odhadují na více než 200 milionů eur (přes 4,8 miliardy korun).

Osmatřicetiletý hráč minulý měsíc prohlásil, že případné nové posily saúdských klubů budou vítány, pokud se k němu připojí v lize.

Od té doby se mezi hvězdnými jmény, která se stěhují do Saúdské profesionální ligy (SPL), objevili Karim Benzema, N’Golo Kante, Kalidou Koulibaly, Edouard Mendy a Roberto Firmino.

Ronaldo také prohlásil, že se do Evropy už nikdy nevrátí hrát fotbal, protože síla evropských ligových soutěží klesá.

„Jsem si stoprocentně jistý, že se do žádného evropského klubu nevrátím. Je mi 38 let,“ řekl. „Evropský fotbal ztratil hodně kvality. Jediná platná a stále dobře fungující je anglická Premier League. Ta je daleko před všemi ostatními ligami.“

Ronaldo po svém přestupu vstřelil v 16 zápasech 14 gólů, ale na zisk titulu v SPL to nestačilo, Al Nassr skončil druhý za Al Ittihadem.

Zdroj: edition.cnn.com, besoccer.com, redakčně upraveno