Do české extraligy se vrátí další velké jméno. Kdo získá Jordána?

Přidat na Seznam.cz

Letošní ročník české hokejové extraligy je prošpikován zajímavými návraty. Do Pardubic přišli Lukáš Radil, Roman Will a Tomáš Zohorna. Sparta získala Michala Kempného a Jakuba Kováře. A třeba Liberec Michaela Frolíka. A vypadá to, že se chystá další přestupová bomba. Z osobních důvodu se totiž po šesti letech vrací do Česka obránce Michal Jordán.

Jordán hrál dosud v ruském Chabarovsku, kde měl dokonce kapitánskou pásku. Avšak jsou důležitější věci než hokejová prestiž. „Michal Jordán se rozhodl vrátit do České republiky z rodinných důvodů. Jeho manželka nemůže ze zdravotních důvodů s dětmi letět do Chabarovsku. V této těžké chvíli se Michal rozhodl připojit k rodině,“ uvedl podle webu championat.ru generální ředitel Amuru Roman Kramar. „Současná situace nás mrzí, Michal patří k našim klíčovým hráčům. V současných podmínkách je téměř nemožné ho nahradit,“ doplnil Kramar.

Jordán je zlínský odchovanec, ale je na 100% jisté, že k „Beranům“ nepůjde, protože nyní hrají jen druhou nejvyšší soutěž. Nabízí se brněnská Kometa, která měla o tohoto 32letého obránce zájem už toto léto. Nejbližší dny napoví, kdo získá do svého kádu velkou posilu, která má na svém kontě účast na pěti světových šampionátech a jedné olympiádě.

V KHL celkem Jordán odehrál 303 zápasů a připsal si 92 bodů za 28 branek a 64 asistencí. Před svým angažmá v Amuru Chabarovsk hrál ještě dva roky za Kazaň.

Zdroj: tn.nova.cz , sport.ceskatelevize.cz