Djokovič ve finále v Cincinnati porazil Carlose Alcaraze. Oplatil mu porážku z Wimbledonu. Tohle jsou nejlepší okamžiky zápasu

Přidat na Seznam.cz

Novak Djokovič oplatil Carlosi Alcarazovi finálovou porážku z Wimbledonu, Španěla porazil za necelé čtyři hodiny a vyhrál Cincinnati Open.

Srb přežil mečbol ve druhém setu a poté zvítězil 5-7 7-6 (9-7) 7-6 (7-4). Nejvýše nasazený Alcaraz porazil Djokoviče v pěti setech ve finále Wimbledonu minulý měsíc.

„Pocit, který mám na kurtu, mi trochu připomíná chvíle, kdy jsem čelil Rafaelu Nadalovi, když jsme byli v nejlepších letech,“ řekl Djokovič. „Myslím, že jsem v životě neodehrál příliš mnoho takových zápasů.“

Djokovič přirovnal vyčerpávající výhru ke svému vítězství ve finále Australian Open v roce 2012, kdy Nadala porazil za pět hodin a 53 minut.

„Každý bod je shon. Každý bod je bitva. Musíte si v podstatě zasloužit každý bod, každý úder, bez ohledu na podmínky. Je úžasné zažít to s ním na kurtu,“ dodal Djokovič.

Světová dvojka se v historickém žebříčku posunula před Nadala poté, co na červnovém French Open, kde v semifinále zdolal Alcarase, získala svůj 23. grandslamový titul.

Djokovič a Nadal se za posledních 17 let utkali 59krát, zatímco Alcaraz odehrál proti Djokovičovi jen čtyři zápasy a má s šestatřicetiletým tenistou vyrovnanou bilanci 2-2.

„Je úžasné hrát proti tobě, sdílet s tebou kurt a učit se od tebe,“ řekl dvacetiletý Alcaraz, který byl po nedělní porážce v Ohiu uplakaný.

„Tenhle zápas byl opravdu těsný, ale naučil jsem se toho hodně od šampiona, jako jsi ty. Takže gratuluji tobě i tvému týmu.“

Poté, co Alcaraz nevyužil mečbol v tie-breaku druhého setu, prohrával ve třetím setu už 5:3, ale zachránil dva mečboly a stáhl na 5:4, než prolomil Djokovičovo podání a vyrovnal stav setu.

Djokovič však v tie-breaku zvýšil na 5:4 při Alcarazově podání a poté vyhrál další dva body, aby zvítězil za tři hodiny a 49 minut, nejdelší finále na tři sety v historii ATP Tour.

„Toto soupeření je stále lepší,“ řekl Djokovič. „Je to stále lepší a lepší. Je to úžasný hráč. Mám k němu obrovský respekt. Na tak mladého hráče, který v důležitých chvílích prokáže tolik rozvahy, je to působivé.

„Samozřejmě, dneska tři sety, ale skoro čtyři hodiny. Před takovým člověkem prostě musíte smeknout klobouk. Hraje tak vyzrále, zvládá tlak tak dobře na to, že je mu dvacet let.“ „Nesmíme zapomínat, jak je mladý. To je něco, co je na něm tak působivé.“

Oba hráči se představí příští týden na US Open, kde se Alcaraz pokusí obhájit titul, zatímco Djokovič, usilující o 24. grandslamové vítězství, se vrací po vynechání loňského turnaje kvůli očkování proti covidu.

Zdroj: sports.yahoo.com, redakčně upraveno