Djokovič postoupil do rekordního 47. grandslamového semifinále. A nehodlá končit

Přidat na Seznam.cz

Srbský tenista Novak Djokovič je i na posledním grandslamu sezóny v parádní formě. Ve čtvrtfinále US Open roznesl Američana Fritze 6:1, 6:4 a 6:4, postoupil tím do rekordního 47. grandslamového semifinále a překonal rekord Rogera Federera.

Současná světová dvojka Djokovič zahrál ve čtvrtfinále prakticky bez chyby a dokázal, že i v 36 letech disponuje výtečnou fyzickou kondici. Na centrálním kurtu Arthura Ashe panovalo nesnesitelné horko spojené s vysokou vlhkostí. Petra Kvitová by mohla vyprávět, dříve jí v New Yorku tato kombinace dávala kvůli astmatu pořádně zabrat.

Trojnásobný šampion Djokovič se v semifinále utká s domácí nadějí Benem Sheltonem. Ten se, na rozdíl od populárního Djokera, představí vůbec ve svém prvním grandslamovém semifinále v kariéře.
Djokovič má velmi blízko k vyrovnání rekordu v počtu grandslamů ve dvouhře, který dle Mezinárodní tenisové síně slávy (ITHF) drží s 24 tituly Australanka Margaret Courtové. A byť se tento rekord zdál po dlouhá léta nedosažitelným, Novak je dva vyhrané zápasy od jeho vyrovnání.

„Je to sport, který mi toho v životě tolik dal. Pocházím ze Srbska, země zmítané válkou a když jsem vyrůstal, musel jsem čelit mnoha nepřízním osudu.“

„Měl jsem štěstí, že jsem se setkal s velmi znalými a zapálenými lidmi. Bez jejich podpory a bez mých rodičů, bez jejich lásky a neuvěřitelné obětavosti bych tu nebyl,“ pronesl Djokovič po zápase.

Pro nezaujaté diváky a fanoušky tenisu jde zatím vše podle plánu. Pokud Djokovič vyřadí Sheldona a Španěl Carlos Alcaraz nezaváhá v druhém semifinále s Němcem Zverevem, můžeme se těšit na exkluzivní finálovou podívanou.

Zdroj: BBC Sport, ITHF