Djokovič je před branami nesmrtelných. Dorovnal rekord Grafové

Přidat na Seznam.cz

Tenisoví odborníci se stále nemohou shodnout na tom, kdo je nejlepším tenistou historie. Nejvíce se sice mluví o jménech Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič ale copak je možné zapomínat i na slavná jména jako jsou Ivan Lendl, Jimmy Connors, John McEnroe, Pete Sampas, Björn Borg či Andre Agassi?

Porovnávat jednotlivá období je skoro nemožné. Snad určitými vodítky mohou být statistiky. A v nich je na vrcholu Srb Djokovič. V tuto chvíli má na svém kontě 22 grandslamových titulů stejně jako Nadal. A jsou v tomto ohledu nejlepší. Navíc v tomto týdnu „má remízu“ i s další tenisovou veličinou. Stejně jako Steffi Grafová i srbský tenista strávil na prvním místě světového žebříčku 377 týdnů.

A je už stoprocentní, že příští pondělí slavnou Němku překoná, protože v tomto týdnu se sice Djokovič neúčastní žádného turnaje, stejně tak ale jeho nejbližší pronásledovatel Carlos Alcaraz ze Španělska, který na Srba ztrácí 600 bodů. Třetí je pro zajímavost Řek Stefanos Tsitsipas (ztráta na Djokoviče přes 700 bodů).

Pro Djokoviče je však nejdůležitější statistikou už zmiňovaný počet grandslamových titulů. První možností se odpoutat od Nadala bude mít na květnové Paříži, jenže… Jak známo, Rolland Garros je „Nadalův obývák“ a pokud ho nebudou trápit zdravotní potíže, bude těžko k překonání. Djokovič má naopak velkou šanci získat grandslam v následném Wimbledonu či později na US open, protože na trávě a na betonu má přece jenom nad Nadalem více navrch.

Zdroj: redakce, tennis-infinity.com