Detroit se s Vránou nemazlil, poslal ho zpět na farmu. Jaká bude budoucnost šikovného útočníka?

Přidat na Seznam.cz

Když před deseti lety působili mladí hokejisté David Pastrňák a Jakub Vrána ve Švédsku, předvídala se oběma velká budoucnost. Jenže zatímco prvně jmenovaný patří už několik sezon mezi nejlepší hráče NHL, Vránova kariéra je naopak zatím rozpačitá. Ano, v roce 2018 získal s Washingtonem Stanley cup, ale přece jenom se čekalo, že bude sezonu co sezonu střílet minimálně třicet branek. Jenže rodák z Prahy místo toho nyní působí na farmě…

Letošní sezona NHL začala pro české hokejové fandy šokem. V říjnu vedení Detroitu poslalo Vránu na dva měsíce na asistenční program NHL a hráčské asociace NHLPA, kam se chodívá ohledně psychických problémů, závislostí či jiných záležitostí. Když se v prosinci Vrána vrátil k hokeji, poslal ho klub na rozehrání se na farmu.

V týmu Grand Rapids podával 26letý útočník stabilně kvalitní výkony (odehrál 17 zápasů, v nichž si připsal pět gólů a šest asistencí), a tak mu Detroit dal šanci v A-týmu. Proti už zmiňovanému Washingtonu odehrál český forvard dnes v noci přes 11 minut. Detroitský trenér po zápase zatím nenaznačil, zda mu dá šanci i v dalším zápase. Zatím se tedy Vrána vrací na farmu, i proto že se Detroitu uzdravil švédský forvard Lucas Raymond.

Jakub Vrána tak bude s netrpělivostí vyčkávat, zda v příštím utkání, které Detroit odehraje doma proti New Yorku Rangers, bude v sestavě. Zatím ho může hřát vzpomínka na hezké přivítání v minulém zápase, kdy mu diváci aplaudovali. Doslova mu připravili „Standing ovation“.

Zdroj: redakce, nhl.com