Déšť oddaluje životní úspěch Noskové. Pražský turnaj se bude dohrávat až v pondělí

Přidat na Seznam.cz

V neděli večer už měla Linda Nosková mířit do Kanady, kde je přihlášená na prestižní turnaj v Montrealu. Jenže nepřízeň počasí zatím nedovolí české tenistce opustit Prahu. Ne že by snad nějaká přírodní kalamita neumožňovala vzlétnout letadlům, jen zkrátka obyčejný, ale vytrvalý, déšť nedovolí Noskové odehrát na pražském turnaji finále. 18letá hráčka dokonce ještě v neděli večer nevěděla, s kým se v odloženém pondělním utkání střetne. Klání mezi Japonkou Hibinovou a Rumunkou Cristianovou bylo za stavu 1:1 na sety přesunuto na pondělní dopoledne.

Pražský turnaj, který se odehrává na sparťanských kurtech, má smůlu na počasí celý týden. Už v pondělí a v úterý muselo být několik zápasů přerušeno. Poté se počasí umoudřilo, ale víkend je naprosto katastrofální. První semifinále se mělo dohrát v sobotu přibližně kolem 13-14 hodiny, stalo se tak ale až o nějakých 27 hodin později… V něm se Nosková střetla s Němkou Korpatschovou a předvedla naprosto dominantní výkon 6:1, 6:1.

„Snažila jsem se vrátit hodně míčků zpět, protože jsem včera ani dnes nestrávila na kurtu moc času. Využila jsem každou šanci na vítězný úder. Šla jsem si za tím,“ řekla Nosková.

Pokud by se české tenistce povedlo ve finále zvítězit, byl by to její první vyhraný turnaj v rámci WTA. Dosud vítězila jen na turnajích ITF (šestkrát), což je taková „druhá tenisová liga“.

Aby to pražští pořadatelé měli ještě více komplikovanější, nestihlo se odehrát ani finále čtyřhry. Mezi nejlepší čtyřku se totiž dostala Japonka Hibinová, kterou tak v pondělí čeká náročný program – finále čtyřhry, semifinále dvouhry a možná i finále dvouhry…

Zdroj: redakce, wtatennis.com