Denver je šampionem NBA. Miami se muselo sklonit před Jokičem. Jejich maskot dostal nakládačku od McGregora

Přidat na Seznam.cz

Tým Denver Nugetts se poprvé ve své historii dostal do finále NBA a hned tuto příležitost proměnil ve vítěznou sérii. Před denverskými basketbalisty se museli poklonit miamští Heats v poměru 1:4 na zápasy. Důležitou postavou nejen finále play-off, ale i základní části byl jednoznačně Nikola Jokič, který sázel body, rozdával přihrávky a doskakoval míče, jako by to byly ty nejlehčí záležitosti na světě.

V posledním utkání sezony (94:89) byl srbský fenomén vyhlášen nejužitečnějším hráčem, připsal si 28 bodů a 16 doskoků. „Naše práce je u konce a můžeme jít domů a slavit,“ prohlásil po utkání Jokič. „Miami má skvělý tým, mají můj respekt. Dnes to byl ošklivý zápas, dlouho jsme se nemohli trefit, ale rozhodli jsme to naší obranou. Dovolili jsme jim jen 89 bodů a to byl klíč,“ dodal srbský pivot.

Je pravda, že hráči Miami už měli Denver doslova na lopatkách, ale ani desetibodový náskok jim nestačil. Rozhodujícím momentem zápasu byly poslední dvě minuty, kdy denverská obrana nedovolila soupeř vsítit ani koš!

Denver tak potvrdil svou pozici ze základní části, kdy ovládl Západní konferenci. Postupně pak klub z hlavního města státu Colorado vyřadil Minnesotu (4:1 na zápasy), Phoenix (4:2), Los Angeles Lakers (4:0) a ve finále Miami (4:1).

S trochou nadsázky se dá i říci, že výsledek pátého finále možná předznamenal „incident“, který nastal v Miami před čtvrtým utkáním. Na veřejnost vyšlo video, na kterém jeden z nejslavnějších bojovníků MMA Conor McGregor knokautoval maskota Miami Burnieho. Původně domluvená „bitka“ skončila jinak, než si nebohý maskot představoval. Slavný Ir mu vlepil dvě rány a Burnie se svalil k zemi. Na ošetřovně se o něj pak museli postarat zdravotníci. Diváci to odměnili bučením a to na adresu McGregora. To ještě miamští fanoušci nečekali, že pár dní na to bučení vystřídá smutek…

Zdroj: cbssports.com, skysports.com